Nowy serwis o samorządach prowadzony przez fachowców

Mówi się, że żyjemy w globalnej wiosce. Kontakt z ludźmi z drugiego końca świata jeszcze nigdy nie był tak łatwy jak dziś. W ciągu doby możemy dostać się praktycznie w każde miejsce na Ziemi. Z tego powodu zaczynamy również myśleć globalnie. Nie zmienia to jednak faktu, że największy wpływ na nasze życie mają wydarzenia lokalne. A w szczególności poczynania naszych lokalnych polityków – samorządowców.

Na stronach internetowych znajdziemy dużo ciekawych informacji dotyczących samorządów i administracji publicznej. Jeśli starasz się śledzić na bieżąco finanse (pod tym linkiem) publiczne to w portalu znajdziesz najświeższe informacje. Warto czasem spojrzeć na ręce samorządowców aby mieć pewność, że nasze pieniądze są wydawane rozsądnie i na właściwe cele.

Warto zwrócić uwagę na najnowsze wiadomości na temat rynku pracy ile zarabia grafik komputerowy w Polsce i Europie, informacje dotyczące dotacji unijnych i pomysły rządu na mobilizacje bezrobotnych do pracy. Oprócz tego dowiemy się jak dostać zwrot kosztów dojazdów na szkolenia oraz sprawdzimy jak skierować bezrobotnego na staż.

Jeżeli interesuje Cię postępowanie administracyjne to również znajdziesz w serwisie coś dla siebie! W kraju w którym od decyzji urzędnika zależy byt przedsiębiorstwa, warto dogłębnie poznać obowiązujące prawo aby uchronić się przed błędną decyzją.