Coś co każda z nas lubi

Bielizna jest niezwykle ważną, choć przez część ludzi niedocenianą częścią garderoby. Jej funkcją jest przede wszystkim ochrona rozmaitych części ciała na zimno i urazy. Partie ciała osłaniane przez bieliznę są bowiem bardzo wrażliwe i narażone na rozmaite uszkodzenia. Znaczące jest bowiem, by części te uszyte były z jak najlepszych tworzyw. Niektóre osoby nierzadko o tym zapominają i oszczędzają właśnie na częściach bielizny. Właściwie dobrana bielizna ma jednak bardzo duży wpływ nie tylko na codzienne funkcjonowanie, ale również na zdrowie. Niektóre materiały mogą bowiem powodować otarcia, a także reakcje alergiczne.

Biustonosz typu balkonetka

Autor: Lupoline
Źródło: Lupoline

Od dawna wiadome jest, że niekiedy znacznie korzystniej jest wydać trochę większą sumę na bieliznę od profesjonalnych marek niż nabyć tanie produkty na targowisku i narazić zdrowie na niebezpieczeństwo. Panie dużo bardziej narażone są na niebezpieczny wpływ niewłaściwie dopasowanej bielizny niż mężczyźni. Wypływa to z tego, że skóra kobiet jest najczęściej delikatniejsza, ale również z tego, że bielizna damska składa się z dwóch części, podczas gdy męska tylko z jednej

Wybieranie i nabywanie stanika

Dylematem bardzo wielu współczesnych kobiet jest sprawa wybierania i odpowiedniego dopasowywania biustonosza. Kłopot ten bierze się w dużym stopniu z tego, że masowi producenci odzieży oferują niezwykle wąską pulę rozmiarów biustonoszy. W ten sposób przykładowo często bywa tak, że panie o dużych biustach nie mogą dopasować nic na siebie w popularnych odzieżowych sieciówkach. Współcześnie z pomocą przychodzą tak zwane sklepy brafitterskie oferujące profesjonalną poradę w zakresie doboru stanika. Ludziom specjalizującym się w tej dziedzinie nie są obce określenia takie jak na przykład balkonetka czy bardotka (klik), określające różne rodzaje staników.

Sklepy oferujące bieliznę dla kobiet

Bielizna ślubna

Autor: KINGA
Źródło: KINGA
Aktualnie można znaleźć coraz więcej sklepów wyspecjalizowanych w sprzedaży damskiej bielizny. Część tych sklepów oferuje także specjalistyczne doradztwo w zakresie dopasowywania biustonosza. W tego rodzaju wyspecjalizowanych sklepach zazwyczaj produkty są trochę droższe niż w sklepach sieciowych, jednak zwykle ich jakość jest dużo wyższa, a co z tym związane produkty te posłużą znacznie dłużej. W sklepach z bielizną często można nabyć także inne produkty, takie jak na przykład pończochy samonośne czy gorsety – jagna.pl – biustonosze i nie tylko– biustonosze i nie tylko .