Jak założyć second hand? – poradnik praktyczny

Sklepów odzieżowych w naszym kraju jest co nie miara, także można uznać, że rynek ten jest mocno nasycony i trudno byłoby nam odnieść sukces ze swoim własnym sklepem w podobnych warunkach. Niemniej jednak możemy otworzyć obiekt handlowy z odzieżą używaną, tzw. second hand. Taka forma zdaje się dobrym pomysłem na własny biznes. W naszym kraju podobne sklepy są ogromnie popularne. Umożliwiają one nabycie niedrogiej garderoby w dobrym stanie, która na dodatek pomoże nam wyróżnić się z tłumu. W jaki sposób uruchomić second hand?

sklep z ciuchami

Autor: Maya-Anaïs Yataghène
Źródło: http://www.flickr.com
Pomysł uruchomienia second handu musi pociągnąć za sobą analizę lokalizacyjną. To, w którym miejscu otwarty będzie tenże sklep będzie następnie determinowało liczbę regularnych nabywców. Sklep z używaną odzieżą najlepiej jest otworzyć w punkcie, w którym w okolicy nie ma jeszcze takiego sklepu. Pomieszczenie na sklep z odzieżą używaną powinien spełniać określone wymagania sanitarne, budowlane i przeciwpożarowe.serwis www farba ze strukturą farba ze strukturąSą one jednakowe jak przy rozpoczynaniu każdego innego biznesu o charakterze handlowym.

W co wyposażyć nasz sklep? Sklep z odzieżą używaną powinien mieć pełne wyposażenie sklepu odzieżowego – regały, półki, koszyki na drobne przedmioty a także wieszaki na ubrania. W obrębie sklepu powinny znaleźć się też przymierzalnie wyekwipowane w lustra. W ciucholandzie, w którym wyprzedawana będzie odzież na wagę, winna się taka znajdować. Oprócz tego jeszcze lada sklepowa a także naturalnie kasa z terminalem – doczytaj o uczciwych hurtowniach z odzieżą.

Biznesmen który pragnie uruchomić second hand będzie potrzebował zawrzeć kontakty handlowe z jednostkami zajmującymi się eksportem takich towarów. Najczęściej odzież używana trafia do polskich ciucholandów z Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Belgii i Holandii. Jak znaleźć odpowiedniego dostawcę? Starczy wpisać w przeglądarkę hasło: hurt odzieży używanej, a otrzymamy całe mnóstwo wyników.

Często jest to konfekcja wysokie jakości, najczęściej pierwszorzędna, którą łatwo możemy sprzedać w naszym kraju. Koszta zakupu używanej odzieży do ciucholandu kształtują się w różny sposób. Wyszukując dostawcy w sieci możemy nabyć odzież (zobacz marynarki duże rozmiary warszawa) już za 1 euro za kilo. Założenie dziś sklepu z odzieżą używaną wydaje się być przyszłościowym, dochodowym interesem ze względu na ekologiczne trendy a także sentyment do lat minionych u części młodych ludzi.