Moda męska – które trendy cechują się współcześnie dużą popularnością?

Przez lata moda była utożsamiana z domeną kobiet. Rzeczywiście, do niedawna to panie z zapartym tchem poznawały trendy modowe oraz próbowały je przemycić do własnych strojów. Dzisiaj jednakże coraz więcej mężczyzn jest mocno zainteresowanych modą i zwraca baczną uwagę na swój wygląd. Które trendy w modzie męskiej charakteryzują się obecnie dużym zainteresowaniem?

Męskie eleganckie obuwie

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, rzeczywiście wielu mężczyzn zaczęło nosić eleganckie ubrania. Przemycanie garniturów w codziennych ubiorach jest nagminne. Garnitur przestał być notabene nudnym połączeniem marynarki i spodni, z reguły w tradycyjnym czarnym kolorze. Obecnie rządzą garnitury ( http://www.mengarnitury.pl/ ) kolorowe, w połączeniu z oryginalnymi materiałami. Dodatkowo, krawaty niekiedy są zamieniane na muszki. Wiele osób decyduje się również na garnitury inspirowane modą vintage. Jest to o tyle prostsze, że sklepy nie traktują już mężczyzn, jak klientów drugiej kategorii, bazując wyłącznie na kobietach – wręcz przeciwnie, męskie części sklepów odzieżowych stale się rozrastają. Każdy mężczyzna powinien posiadać we własnej szafie półbuty męskie, które idealnie będą się nadawały do różnego rodzaju stylizacji. W dodatku, obowiązkowym elementem ubioru powinny być także torby męskie, w szczególności jeżeli na co dzień dana osoba ubiera się elegancko. Jest to alternatywa dla zwyczajnego, sportowego plecaka, który niestety w połączeniu z garniturem może dać groteskowy efekt.

Niezależnie od tego, jakie ubrania wybiera się zazwyczaj, dzisiaj każdy mężczyzna stara się mieć w swojej szafie chociaż jeden elegancki, doskonale uszyty garnitur. To właśnie takie garnitury ( http://www.mengarnitury.pl/pl/page/7/kolekcja/?category_id=14 ) są jednym z najgorętszych trendów kilku ostatnich lat, gdyż mężczyźni w końcu zrozumieli, że jest to dla nich najlepszy strój. Naturalnie, kwestią podstawową jest dobór odpowiedniego garnituru, co niestety nie jest proste. Trzeba pamiętać, aby mankiety koszuli wystawały nieco zza rękawa marynarki, a spodnie nie były za długie.

Zazwyczaj, dobierany jest nieprawidłowy rozmiar. Za duża marynarka oraz spodnie wyglądają rzeczywiście nieestetycznie. Alternatywą jest szycie garnituru na miarę, a kiedy nie ma się na ten cel środków, udanie się do profesjonalnego sklepu, którego obsługa powinna być w stanie doradzić w doborze idealnego garnituru.