Technologia może się niezwykle odróżniać. Bardzo dobrze widzimy to na przykładzie telebimów. Sprawdź jakie są różnice

Technologia SMD 10 mm, która została użyta w telebimach diodowych zapewnia wyświetlanie obrazu naprawdę pierwszorzędnej jakości. Mamy szansę ją nawet zobaczyć z bliskiej odległości. Procentuje to tym, że telebim przyda się też do wykorzystania na imprezach wewnętrznych, czyli przykładowo w hotelach, gdzieoglądający znajdują się w niewielkiej odległości od ekranu. Na wspomnianym telebimie jesteśmy w stanie zauważyć obraz tworzony z bardzo bliskiej odległości. Jesteśmy w stanie dostrzec tam nawet malutkie logotypy patronów akcji a także napisy bardzo drobną czcionką.

reklama

Autor: clry2
Źródło: http://www.flickr.com
Przy zastosowaniu diod RGB SMD, czyli trzy diody w jednej, otrzymujemy niezwykle dużą gęstość, co oferuje równocześni dużą rozdzielczość. Warto zdawać sobie sprawę, że niełatwo uzyskać taki sam wynik w temacie telebimów skonstruowanych z diod okrągłych – Medas Media. W takiej sytuacji jednak dioda generuje aż szesnastu milionów kolorów, zaś pojedynczy pixel posiada szerokość około 3 milimetrów. W telebimach, które są skonstruowane na okrągłych diodach, każda dioda tworzy 1 kolor, a 1 pixel złożony jest z 3 albo 4 diod, zaś szerokość to około 9 milimetrów.

Nawet nie musimy wpatrywać się detale bez problemu możemy porównać już samą wielkość pixela, jaka rzutuje w późniejszym czasie na jakość. Należy też pamiętać, iż tak zwany „wirtualny pixel” nie jest tym samym, co pixel realny, zaś telebim, jaki

reklama

Autor: Metropolitan Transportation Authority of the State of New York
Źródło: http://www.flickr.com

ma pixel wirtualny 7 milimetrów realnie to pixel 14 milimetrów i nie da się tego zamienić. Równocześnie, w pixelu wirtualnym może dojść do niedogodności gubienia linii, a o tym z dużą częstotliwością producenci niestety nie mówią. To znaczy, że nawet jeżeli zbudujemy telebim wystarczająco duży, tak by ilość pixeli obrazu odpowiadała ilości pixeli w ekranie diodowym, to i tak ekran diodowy, bazujący na okrągłych diodach będzie dużo gorszej jakości niż telebim w technologii SMD RGB – polecam stronę.

Niemniej, okrągłe diody ciągle wykorzystuje się w telebimach zewnętrznych, jakie możemy oglądać z znacznej odległości. W taki sposób gwarantują one właściwą jakość obrazu. Jest tak, ponieważ oko ludzkie z dalekiej odległości nie zobaczy różnicy.

Zaciekawił Cię nasz tekst? Cieszymy się. Pewnie wyrazisz chęć też przeglądnąć nowe frapujące treści? Wystarczy jedynie najechać na hiperłącze do wpisu (https://sklepmardrew.pl/4637-wpust-pryzmatyczny-8×7-28mm-8783.html) i voila.

br>
Czy podoba Ci się ten materiał? Jeżeli tak, to sprawdź jeszcze szczegóły w serwisie jaki oczyszczacz wybrać, ponieważ one też mogą być dla Ciebie niezwykle ciekawe.

Równocześnie w przypadku obsługi technicznej eventów, programów telewizyjnych i tym podobnych wydarzeń, technologia SMD RGB oferuje zdecydowanie najlepszą jakość obrazu.