Zakup stosownych dachówek – na jakie ich rodzaje faktycznie warto się obecnie zdecydować?

Budowa własnego domu to z reguły jeden z najpoważniejszych wydatków w życiu danej osoby, więc nie należy się dziwić, że każda podejmowana decyzja powinna być możliwie jak najdokładniej przemyślana. Dzięki temu będzie się miało pewność, że budynek w dość dobrym stanie przetrwa naprawdę przez całe lata. Jednym z najbardziej kosztownych elementów każdego domu jest jego dach. Mówi się, że niekiedy jest on w stanie przekroczyć nawet 40% kosztów całej inwestycji. Z tego powodu, warto faktycznie dobrze zastanowić się nad wyborem określonych dachówek, by mieć gwarancję, że dach nie zacznie przeciekać czy się psuć.

Dużym zainteresowaniem odznaczają się aktualnie przede wszystkim dachówki angobowane.

Ich cechą charakterystyczną jest fakt, że na powierzchnię suchej dachówki nanoszony jest specjalny rodzaj glinki. Ta czynność koniecznie musi być wykonana jeszcze przed wypaleniem dachówki. Tym sposobem trwale się ją barwi. Trzeba pamiętać, że położenie glinki barwi dachówkę jedynie na jej powierzchni – . Poza tą warstwą, dachówka dalej ma koloryt naturalnej gliny, w związku z tym gdy w czasie prac powstaną jakiegokolwiek zarysowania, może przebijać przez nie inna barwa.

Dlaczego w takim razie warto decydować się na ten rodzaj dachówek?

Zestaw 2 kolektorów Schüco Premium. Integracja w dach.

Autor: SEI Energy
Źródło: SEI Energy

Przede wszystkim ze względu na dostępność naprawdę bogatej palety kolorów, dzięki czemu każda osoba jest w stanie odszukać odpowiednie dla siebie rozwiązanie. W dodatku, na powierzchni takich dachówek rzadziej pojawiają się jakiekolwiek zabrudzenia. Dachówki są również bardzo błyszczące. Ciekawym rozwiązaniem są również dachówki cieniowane. Gwarantują one znakomite rezultaty wizualne. Decydując się na dachówki barwione metodą angobowania trzeba jednakże pamiętać o tym, że są one droższe niż normalne dachówki – porady (zobacz reklama ambientowa) w tym zakresie. Niemniej jednak, z pewnością produkt warty jest swojej ceny. porady (zobacz pinterest po polsku)

Warte polecenia są też dachówki glazurowane.

Na ich powierzchnię nanosi się odpowiednią warstwę szkliwa. Tym sposobem, dachówka posiada znakomitą wytrzymałość i mniej się niszczy. Na dodatek, ich najistotniejszą zaletą jest również łatwość oczyszczania ze wszelkiego rodzaju problematycznych zabrudzeń. Dachówki glazurowane dodatkowo są nieco kosztowniejsze od pozostałych rodzajów, jednakże jest to jak najbardziej korzystna inwestycja.