Aby być rzeczoznawcą majątkowym należy przejść ciężką oraz długą drogę

Żeby wykonywać pewne zawody należy posiadać zezwolenie właściwego ministerstwa. Do tych należy rzeczoznawca majątkowy, jaki aby wykonywać swój zawód potrzebuje licencji i wpisu do krajowego rejestru przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej.

listowna oferta o pracę

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to zawód cieszący się poważaniem wśród Polaków.

Kliknij ten link, żeby sprawdzić, co podobny serwis udostępnił na ten temat. To na pewno również Cię zaintryguje.

Rzeczoznawca może obrać kilka różnych ścieżek realizowania kariery.

Licencjonowany rzeczoznawca może podjąć pracę w biurze lub założyć własną firmę, nawiązać współpracę z bankiem, zaś doświadczony rzeczoznawca może ubiegać się o zostanie biegłym sądowym (zobacz dodatkowe informacje). Jednak ścieżka do zostania rzeczoznawcą jest długa oraz kręta, gdyż wymagania są wysokie. Chętny ma obowiązek posiadać ukończone studia magisterskie oraz, co więcej rozpocząć studia podyplomowe, których program spełnia minimalne wymogi ministerstwa. Lecz osoba, jaka skończyła studia magisterskie, jakie spełniały wymogi nie muszą podejmować studiów podyplomowych. Następnym etapem jest uzyskanie doświadczenia, zatem wymagane jest, by przyszły rzeczoznawca podjął praktyki zawodowe. W czasie rocznych praktyk praktykant powinien przeprowadzić 15 operatów szacunkowych, toteż okres praktyk wydłużony jest najczęściej do 15 miesięcy. Stopniem ostatnim jest przystąpienie do egzaminu, który złożony jest z dwóch części: pisemnej oraz ustnej, w czasie jakiej kandydat broni wybranych przez siebie operatów. Z tego powodu, że egzamin jest dość trudny do zdania, do nauki należy się zabrać dużo wcześniej, już w czasie odbywania praktyk.

Pragniemy Cię zaprosić do następnej strony, na której przygotowaliśmy dla Ciebie mnóstwo fachowych wiadomości. Nie czekaj i po prostu kliknij odnośnik.

Dobrze, w takim razie prawdopodobnie najciekawsze pytanie: ile zarabia rzeczoznawca nieruchomości? Na początku jest on w stanie wykonać kilka wycen na miesiąc, natomiast z czasem nawet 10, wyceniając dla klientów indywidualnych, jakie zazwyczaj wahają się między 400 – 800 zł za jedną wycenę. W takim razie, kalkulując w ten sposób zarobki mieszczą się pomiędzy 4000 a 8000 zł.

Jeżeli po przeczytaniu tej treści zainteresowała Cię praca jako polecany rzeczoznawca nieruchomości Wrocław oraz Kraków mają najlepsze uczelnie, jakie kształcą w tym kierunku i pomagają zyskać doświadczenie zawodowe.
Rzeczoznawca, który ma renomę może zarabiać wielokrotność wymienionej już kwoty, jednak by zyskać tę renomę należy wpierw dużo oraz wytrwale pracować.