Co zamiast żarówek – dzisiejsze źródła światła

Świetlówki, halogeny, diody LED – są to źródła światła, które zamieniły klasyczne żarówki. Jednakże w ostatnim czasie najogromniejszą karierę robią LED-y. Nie są to już maleńkie diody pasujące jedynie do poniektórych lamp albo pasy subtelnie podświetlające ściany, meble bądź schody.
Obecnie lampy LED posiadają kształty klasycznych świetlówek jak też gwinty pozwalające stosować je we wszelakich oprawach.

Jeśli do tego dołożyć energooszczędność, to nie ma się co dziwić, że fabrykanci jako najnowocześniejsze uznają dokładnie LED-y. Dzięki rozmaitości kształtów, a również typowym trzonkom, można je wykorzystywać w oprawach jako wymienniki tradycyjnych żarówek (np. popularnej „60”). Jesteśmy przyzwyczajeni, że nabywając źródło światła kierujemy uwagę na jego siłę (W) – znajdź produkty, które Cię interesują. Jednak w przypadku LED istotniejsza od siły jest wartość strumienia świetlnego podawana w lumenach (lm), która wskazuje ilość wysyłanego światła.

Nasze następne teksty są podobnie pociągające, jak ten. Więc kliknij w link tutaj hurtownia wielobranżowa i przeglądaj rzetelne informacje. Zachęcamy!

Im większa ilość lumenów, tym więcej blasku wytwarzają dane naświetlacze LED. Od czasu kiedy pokazały się na rynku świetlówki oraz halogeny, zaczęło się sporzej mówić o temperaturze barwy blasku. Tradycyjne świetlówki zapewniały światło ciepłe, nawet trochę żółte. Dzisiejsze źródła światła wysyłają nie wyłącznie ciepłe światło, ale także chłodniejsze, a wręcz zimne. Stąd nabywając LED-y kierujmy uwagę na temperaturę barwy podawaną w Kelwinach (K) – panale led od LEDextra.

fryzury

Autor: Racoon
Źródło: Racoon
Interesującym podejściem są lampy LED, którymi możemy sterować za pomocą smartfona albo tabletu. Korzystając z powiązań przez Wi-Fi albo (sprawdź to) Blutooth możesz nie wyłącznie światło świecić jak też gasić, ale także zmieniać jasność jak też temperaturę barwy. Starczy uderzyć palcem w wyświetlacz smartfona.

Za pomocą aplikacji można również źródła światła w taki sposób skonfigurować, ażeby kiedy wyciszymy dzwonek telefonu, wyselekcjonowana lampa mrugała, kiedy ktoś do nas dzwoni. Doskonałe, kiedy dziecko przed chwilą nareszcie usnęło. Panele LED to solidność jak też gospodarność.