Czy Twoja pociecha ciągle rysuje po ścianach? Mamy sposób, żeby pokochało coś zupełnie innego

Pohamowanie artystycznych zakusów malucha nie jest do osiągnięcia, nie możesz przecież ciągle przy nim być. Co więcej hamowanie kreatywności w dziecku może doprowadzić w dalszym okresie życia do poważnych depresji.

mieszkanie gotowe do odbioru technicznego

Autor: Gunnar Grimnes
Źródło: http://www.flickr.com
obraz

Autor: M 93
Źródło: http://www.flickr.com
mata wodna do rysowania

Autor: ZM Pekpol
Źródło: ZM Pekpol

Co w takim wypadku zrobić, kiedy masz już dosyć pomalowanych ścian?
Jednym z rozwiązań jest wykorzystanie wodoodpornych oraz odpornych na ścieranie farb, lecz jest to droga inwestycja maty wodne do rysowania. Nie ma sensu malować taką farbą tylko pokoju pociechy, ponieważ nie dopilnujemy tego, by tylko w nim malowało. Ponadto każdorazowo trzeba będzie ścierać malowidła ze ścian. Nie wspominając już nawet, iż możliwość tę można rozpatrzyć w kontekście remontu albo wykańczania domu.

Zainteresowała Cię ta kwestia? Jeżeli szukasz dodatkowych wiadomości, które też okażą się pomocne, kliknij tu i sprawdź więcej w serwisie (https://termoaparatura.com.pl/).

My zaś polecamy Ci kupno maty wodnej. Czym taka mata wodna do rysowania jest? Rozpocznijmy od tego, iż znajdziesz ja w wielu rozmiarach oraz rodzajach. Oferowane są maty tęczowe, w wielobarwne groszki lub jednobarwne wraz z flamastrami wodnymi. Materiał z jakiego wykonana jest mata jest wielorazowego użytku, jest miły w dotyku, toteż nie urazi skóry pociechy. W jaki sposób w takim razie działa owa mata? Należy wypełnić dołączony do kompletu pisak wodą, nie musi być destylowana, przepiękne mocne barwy zaczną się pojawiać. Twoje dziecko będzie miało możliwość rysować dowolne wzory, niekoniecznie z użyciem flamastra, ponieważ wystarczy, że zmoczy swe dłonie albo stopy i rozpocznie jeszcze bardziej pasjonującą formę zabawy mata – www.infinitex.pl/maty-ceramiczne/ – wodna służąca do rysowania. Możesz zostawić malucha samemu sobie bez żadnych obaw, iż pobrudzi ściany, meble, ubranie. Nawet pisak jest zupełnie bezpieczny dla zdrowia pociechy, gdyż jest wypełniany zwyczajną wodą.

Kiedy dziecko zakończy malować starczy, iż zostawisz matę do wyschnięcia i złożysz – to wszystko, nie ma potrzeby jej prać.
Mata wodna do rysowania zapewni twemu dziecku mnóstwo radości z malowania w całkowicie magiczny dla niego sposób, natomiast Ty będziesz spokojna o ściany i zdrowie dziecka.