Internetowa kancelaria, czyli idąca z duchem czasu pomoc prawna

Coraz ciężej znaleźć osoby, które chociaż raz w całym swoim dotychczasowym życiu nie musiały korzystać z pomocy adwokata. Pomoc prawna okazuje się przydatna w różnych sytuacjach. I wcale nie musi chodzić od razu o reprezentowanie w sądzie. Radca prawny może pomóc sporządzić pismo do urzędu czy zredagować pozew o rozwód. Wartą zainteresowania propozycją są dzisiaj elektroniczne kancelarie.

Pomoc prawna jest zawsze prowadzona przez posiadających odpowiednie kwalifikacje prawników bądź radców prawnych, czyli osoby, ukończyły studia prawnicze i wybraną aplikację. Pozytywne przejście wskazanych etapów kształcenia i zdanie egzaminu aplikacyjnego pozwala na uruchomienie własnej kancelarii oraz świadczenie usług z zakresu pomocy prawnej. Obecnie w dużych miastach kancelarię prawną można znaleźć niemalże na każdym rogu. Nieco gorzej sytuacja prezentuje się w przypadku małych miasteczek, gdzie nieraz prawnika nie ma w ogóle.

prawo

Źródło: flickr.com

Wyjściem w takiej sytuacji jest elektroniczna kancelaria, która działa za pośrednictwem Internetu. Aby skorzystanie z niej było możliwe, nie trzeba nawet opuszczać własnego mieszkania. Elektroniczna kancelaria to pomoc prawna, która wykonywana jest bez osobistego kontaktu klienta z prawnikiem bądź radcą prawnym. Kontakt ma miejsce za pomocą wiadomości e – mail. Na ogół do nawiązania kontaktu wystarczy wypełnienie stosownego formularza, który zamieszczony jest na witrynie kancelarii. Określamy w nim rodzaj problemu oraz oczekiwaną formę wsparcia – korzystaj z kancelarii online. Następnie czekamy aż osoba zatrudniona w kancelarii się z nami skontaktuje.

Na ogół ma to miejsce jeszcze w tym samym dniu. Nieraz nawet w ciągu godziny. Adwokat zakreśla obszar jego pomocy i podaje stawkę. Koszty pomocy prawnej w kancelariach elektronicznych są o wiele niższe niż w przypadku tradycyjnych stacjonarnych kancelarii. Warto o tym pamiętać, jeśli problem nie jest zbyt wielki, a my nie mamy oporów przed wirtualną komunikacją.

Elektroniczne kancelarie cieszą się wielką popularnością. Wiele osób decyduje się na ich pomoc wtedy, gdy niezbędna jest im interpretacja jakiegoś zapisu prawnego. To właśnie wówczas działająca w Internecie kancelaria okazuje się świetnym rozwiązaniem, które pozwala oszczędzić wiele czasu.

Czy zaciekawił Cię wpis? Tak? To wyrywamy się z informacją, że mamy dla Ciebie dostęp ekstra (multibed.pl/wypozyczalnia/) do następnych postów pod podanym linkiem.

Z radcą prawnym kontaktujemy się bez opuszczania mieszkania.