Jak dużo procent wody mógłby wchłaniać taki materiał jak polar?

Polar jest niezwykle słynnym materiałem, który jest bardzo często wykorzystywany do produkcji różnego typu ubrań. Wytwarzane są z niego m.in. bluzy czy też bezrękawniki.
Materiał ten ma wiele zalet, które mają znaczący wpływ na jego uznanie wśród klientów.

Jakie rolety do skórzanych mebli?

Autor: FRANC GARDINER
Źródło: FRANC GARDINER
Interesującą właściwością jest hydrofobowość. Innymi słowy polar nie powinien wchłaniać więcej wody niż jedynie 1 procent swojego ciężaru. Jest też niezwykle elastyczny oraz znakomicie mógłby się dopasować do postury. Jest także materiałem bardzo wytrzymałym na zgniecenia, nie przechodzi zapachami i niezwykle szybko schnie po upraniu.

To znakomity pomysł, żeby przeanalizować omawiany tekst, ponieważ pozostałe nasze strony (http://www.gorillacoffee.pl/najlepsze-kawy-ziarniste-do-kawiarki-ranking-gorilla-coffee/) mają równie ciekawe treści, które pochłoną Cię totalnie.

Jako że posiada bardzo znaczne właściwości izolacyjne, znakomicie nadaje się na ubrania używane w chłodne jesienne czy też zimowe dni. Dla przykładu bezrękawnik polarowy jest niezwykle praktyczny, ponieważ może się nadawać zarówno dla zmarzluchów, jak i choćby wędkarzy. Przy kupnie takiej kamizelki warto zwrócić uwagę na konkretny rodzaj materiału, ponieważ ma on różną gramaturę. Jeśli szukasz naprawdę ciepłego bezrękawnika, dobierz taki, w którym użyty polar (poznaj szczegóły) ma gramaturę w przedziale 200-300 g/m2.

bezrękawnik polarowy

Autor: jean-louis Zimmermann
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas kupowania kamizelki polarowej, trzeba poza tym sprawdzać, jaką długość posiada zastosowany w tamtym miejscu zamek. Może się zdarzać, że będzie on za krótki, więc ubranie trzeba będzie zakładać przez głowę. Ważny jest również ściągacz, który powinien zapobiegać podwijaniu się materiału. Niektóre bezrękawniki posiadają także zabezpieczenia w najbardziej podatnych na uszkodzenia miejscach.

oczywiście niezwykle użyteczne byłyby dodatkowe kieszonki czy też ew. kaptur, który chroni naszą głowę przed jakimiś stratami ciepła. Trzeba jednak mieć świadomość, że jeśli pragniemy prać ubranie z polaru, musimy zamknąć wszystkie zamki i odwrócić np. bezrękawnik na drugą stronę.