Jak oświetlić sklep, żeby klienci chcieli u Ciebie kupować? Co ważne, liczy się tu każdy szczegół

Odpowiednie oświetlenie jest istotne wszędzie. Czy to w domu, w którym jesteśmy u siebie i chcemy jak najkorzystniej zagospodarować wszystko, łącznie z oświetleniem. Czy to w innych miejscach, jak sklep, w którym oświetlenie ma niezwykle ważne znaczenie, więc powinniśmy dokładnie przemyśleć tę kwestię.

Sklep z oświetleniem

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Tego nie można uniknąć, jeśli chcemy, ażeby wszystko prezentowało się jak najkorzystniej. Pamiętajmy o tym. W tym artykule skupmy się na kilku kwestiach oświetlenie sklepu, sprawdzimy jak oświetlenie Led do sklepu będzie pasować, co jest istotne i na co musimy uważać.

Najważniejsze, aby pamiętać o odpowiednim wyeksponowaniu okna wystawowego. To rzeczywiście najbardziej ważna część sklepu, to dzięki niej mamy sposobność, ażeby zwrócić uwagę klienta. Sposób w jaki prezentujemy nasza ofertę na wystawie świadczy o tym, co można znaleźć w sklepie. Właściwe oświetlenie rzeczywiście będzie pomocne, aby zachęcić klienta do tego, ażeby wstąpił do naszego sklepu. Pamiętajmy o tym i nie bagatelizujmy tej kwestii, bo można przez to sporo stracić. Gdy nasza wystawa zachęci Klienta i ten zawita do naszego sklepu czeka nas kolejny test – oświetlenie sklepu. Musi poczuć się jak w domu, powinien robić zakupy z przyjemnością.

Lampa z diodami Led

Autor: kogakure
Źródło: www.flickr.com

Najlepsze jest tutaj ciepłe białe światło, ponieważ wprowadzi ono przyjemną, domową atmosferę, a jednocześnie dobrze uwydatni najnowsze produkty i kolekcje. Dobre oświetlenie (jakie oświetlenie LED) pomoże klientowi zobaczyć dokładnie oferowany produkt. Najbardziej ważne produkty oświetlajmy więc lampami Led, które posiadają najbardziej dokładne odwzorowanie kolorów – oświetlenie trilux.

klient (odwiedź stronę) nie powinien się zastanawiać, z którym kolorem ma do czynienia, powinien szybko zdawać sobie sprawę, co to jest. Jeśli masz sklep odzieżowy to wiesz, jak ważne jest oświetlenie przebieralni. Jest to miejsce, w którym klient po raz pierwszy jest w stanie sprawdzić określony produkt. To w sumie najistotniejszy proces całego zakupu, więc odpowiednie oświetlenie jest tu niezwykle kluczowe.

Bardzo ważne, żeby Twój klient w przebieralni poczuł się komfortowo. W takim miejscu niezwykle istotna jest emisja ciepła. W przypadku halogenów może być z tym kłopot, ponieważ tworzą one dużo ciepła, za dużo, co może być niezbyt komfortowe dla klienta. Całe szczęście w przypadku lamp Led taka trudność nie ma miejsca, ponieważ ciepło tak naprawdę nie jest wydzielane.