Jak otrzymać zezwolenie na broń palną?

W naszym kraju procedura uzyskania zezwolenia na broń palną jest niezwykle długa, droga i bywa zawiła. Zależnie od celu posiadania broni palnej, zezwolenie na broń możesz wyrobić za umotywowaniem różnych potrzeb.
Kupno danego rodzaju broni palnej uzależnione jest od celu, do którego ma być używana.

hurtownia

Autor: Rebecca Schear
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas procesu wnioskowania o pozwolenie na broń musimy powiadomić Policję o istotnej przyczynie dysponowania bronią. Zależnie od faktycznego stanu takim celem może być: ochrona osobista czy osób oraz mienia, myślistwo, zastosowanie sportowe, historyczna rekonstrukcja. Pozwolenie na broń , jaka ma być używana do osłony swego życia i zdrowia, jest trudne do otrzymania.

Pamiętaj, że żeby uzyskać interesujące informacje na omawiany temat, musisz znaleźć właściwe źródło – zatem obejrzyj serwis (http://gemeo.pl/szablon2/shop/29—szafir.html), w tamtym miejscu odnajdziesz wciągające fakty.

Przyczyną jest obowiązek wykazania ciągłego oraz rzeczywistego zagrożenia dla naszego zdrowia, życia lub mienia. Zezwolenie wydaje dowodzący wojewódzki Policji, natomiast każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie.

broń palna
internet

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Pozwolenie na broń wykorzystywaną w celach myśliwskich daje możliwość posiadania myśliwskiej broni długiej środkowego zapłonu o lufach gładkich czy też gwintowanych. Należy pamiętać, iż do tego typu broni nie kategoryzuje się broń czarnoprochowa, rewolwery i pistolety, z których po maksymalnym załadowaniu magazynka możemy oddać maksimum sześć pojedynczych strzałów.

Jeśli zainteresował Cię niniejszy materiał, to nie wahaj się i sprawdź szczegóły na stronie. Z pewnością stwierdzisz, że tam także są to bardzo ciekawe informacje.

Z pozwoleniem na broń palną w celach rekonstrukcyjnych można nabyć broń alarmową.

Może to być także inna broń palna, której budowa pozwala strzelać tylko amunicją ślepą, w tym samoczynną. Z zamiarem kolekcjonowania broni i podsiadania jej w charakterze pamiątki możesz kupić każdą przytoczoną w powyższym artykule broń bez przeszkód.