Jak się wziąć za urządzanie przedpokoju w domu czy mieszkaniu, jakie rozwiązania można zastosować przy wąskich wnętrzach

Wielu właścicieli mieszkań i domów ma spore problemy z urządzeniem i umeblowaniem swojego przedpokoju. Zwłaszcza jeżeli będzie on długi, wąski i ma kilka drzwi, to faktycznie jego wykończenie może być nie lada wyzwaniem. Szczęśliwie jest dużo pomysłów, pozwalających na uzyskanie nie tylko wygodnego, lecz również ładnie urządzonego przedpokoju, trzeba tylko w czasie projektowania poznać podstawowe zasady. Pierwszą z nich jest przypilnowanie odpowiedniego oświetlenia.

drzwi w przedpokoju

Autor: brownpau
Źródło: http://www.flickr.com
Nie powinno się ograniczać jedynie do pojedynczego światła na górze, warto także pomyśleć o paru dodatkowych punktach, rozlokowanych na wszystkich ścianach. Nie tylko zapewni to dużo lepsze oświetlenie całości, ale też znacznie bardziej przyjemny klimat. Podobne znaczenie mają kolory.

Szukasz użytecznych artykułów? To dobrze, ta strona internetowa stolarstwo wrocław na pewno Cię zainteresuje, ponieważ znajdziesz na niej dużo niezwykle interesujących danych.

Ciemniejsze meble oraz ściany sprawiają, że wszystko wygląda ponuro i ciężko. Do wąskich przedpokojów zdecydowanie lepsze będą jasne barwy, najlepiej utrzymane w jednolitej kolorystyce. Należy się wystrzegać dużej ilości jaskrawszych wzorów, najlepiej jeżeli całość będzie raczej stonowana.

Kolejnym istotnym elementem przy urządzaniu wąskich przedpokojów są meble. Ich odpowiednie dobranie wcale takie proste nie będzie, właśnie z powodu ilości miejsca. Szafki do przedpokoju, różne szafy i komody drewniane warszawa nie tylko powinny być odpowiednio wąskie, ale także dobrze dopasowane do wszystkich kątów i zakamarków – dopasuj szafkę do przedpokoju. Propozycja takich mebli jest naprawdę duża, bo i zapotrzebowanie jest dość duże. Niejeden producent szafek (a już na pewno ten) na buty wykorzystuje na przykład nietypowe sposoby ich kładzenia, dzięki czemu może urwać kolejne kilka cennych centymetrów na szerokości. Ciekawym pomysłem są też meble wykonywane na wymiar.

Często kosztują one porównywalnie, co gotowe, a ogromnym ich plusem zaletą jest to, że da się je idealnie wkomponować w różne zakamarki. Jeżeli się znajdzie dobrego stolarza, to można faktycznie ciekawie i funkcjonalnie urządzić całość, choć należy się liczyć z tym, że chwilę może to potrwać. Lecz warto chyba poczekać nawet kilka tygodni na wykonanie mebli i później mieć perfekcyjnie urządzony przedpokój.