Jak wyposażyć salon, aby bez i z wielką chęcią móc przyjmować w nim gości

Nowo wybudowany domek wymaga szczególnej oprawy. Jego właściciele sadzą tuje wzdłuż siatki, budują grilla, podlewają oraz koszą trawniki, a drogę do pomieszczenia garażowego wykładają płytami betonowymi. Wszystkie wymienione elementy stanowią tylko zewnętrzną dekorację, ale i wnętrze mieszkania musi prezentować się olśniewająco. Kiedy sąsiedzi zaproszeni na parapetówkę przekroczą próg, ich kończyny aż ugną się z podziwu. Najpierw zapewne udadzą się do salonu, którego wyposażenie ma potwierdzać dobry smak gospodarzy, a czasem stanowić także dowód na zasobność ich portfela. W każdym razie to pomieszczenie spełnia w szczególności funkcje reprezentacyjne i musi być zawsze uprzątnięte i gotowe na podjęcie gości.

sofa

Autor: Kvadra
Źródło: Kvadra
Meble do salonu są najistotniejszym elementem w jego wnętrzu. Do tego zespołu mieszkalnych sprzętów koniecznie trzeba wliczyć sosnową, podwieszaną półeczkę z 50-calowym telewizorem i ławę, na której mieszkańcy położą metalową misę z prażynkami. W kącie salonu możemy postawić nieduży barek, a do środka włożyć karafki z alkoholem i krystalicznie czyste szklanice.

Pierwszoplanowe miejsce w salonie zajmie olbrzymia tapicerowana kanapa i chociaż 2 fotele, na których goście będą mogli komfortowo się rozsiąść.

Jeżeli sądzisz, że ten artykuł jest godny zainteresowania, to co powiesz, gdy przeczytasz więcej informacji z tego źródła (https://www.sportwheels.pl/pol_m_Producenci_CARMANI-3861.html)?. Zwyczajnie kliknij tutaj i zobacz.

Fotele mogą jednakże zostać zastąpione przez sofy jednoosobowe – . W dzień takie sofy mogą być wykorzystane jako fotel, czyli staną się dodatkowym miejsce do przesiadywania, a w nocy można je bez trudu rozłożyć, zwiększając w ten sposób liczbę miejsc sypialnych w mieszkaniu. Sofy jednoosobowe można zakupić w dobrze zaopatrzonych sklepach

sofa

Autor: Camilo Vander Huck
Źródło: http://www.flickr.com

meblowych lub w internecie. A kto uwielbia majsterkować i zna się co nieco na obróbce drewna, to zawsze może skonstruować taką sofę we własnym warsztacie lub naprawić tę starą, otrzymaną przed pięcioma laty w podarunku ślubnym od rodziców.

Meble do salonu będą sprawiały wrażenie bardziej gustownych, jeśli w pomieszczeniu nie zabraknie prostokątnego dywanu w delikatnych kolorach, afrykańskich roślin w doniczkach i kaszmirowych zasłon w oknach. Obmyślając ułożenie sprzętów w pokoju warto pozostawić nieco niezagospodarowanego miejsca, które przyda się świeżo upieczonym rodzicielom. Będą mogli bez trudu postawić na mozaice wózek dla dziecka lub chociażby nosidełko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*