Jakim sposobem zdobyć fundusze z Unii Europejskiej dla niewielkich spółek

W czasach komunizmu dosłownie wszystko było państwowe, a handel prywatny zwalczany był jak zaraza. W dzisiejszych czasach, przedsiębiorczość Polaków nie ma granic, potrafimy sobie poradzić z każdym interesem i w każdych warunkach, pomimo złego podejścia urzędników. Z czego się bierze ta polska siła do uprawiania handlu? Przecież w czasach komuny nie mogliśmy nawet próbować takiego handlu… A może jednakże mieliśmy.

dofinansowanie

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
No właśnie, często mawia się, iż nasz rodak kombinuje, gdyż zawsze uda mu się wyjść z każdej sytuacji odnajdując niezwykłe wyjście z każdych tarapatów. W okresie socjalizmu czasami trzeba było właśnie pokombinować, by jakoś sobie radzić. Może tego typu lekcje pomogły naszym rodakom, że aktualnie tak sobie nieźle radzą. A być może to geny, no przecież od zawsze mieliśmy smykałkę do interesów, nieważne czy byliśmy zmuszeni pracować w naszym kraju, czy gdzie indziej, jakoś dawaliśmy radę.

Jeżeli sądzisz, że informacje zaprezentowane w tym materiale są interesujące, kliknij także ten link – to unikalna strona www (https://www.cafepanamera.com/jamaica-blue-mountain), na której znajdziesz podobne treści.

Z drugiej strony spójrzmy jak aktualnie sytuacja się przedstawia za granicą. Nasi rodacy, którzy wyjechali do Anglii czy Irlandii nie tylko, że sobie radzą, to jeszcze zakładają własne firmy. Nie jesteśmy już jedynie ludźmi od czarnej roboty, ale potrafimy poradzić sobie w wielu branżach.

Wróćmy jednak na do Polski. Co wpłynęło na sukces naszej zaradności.

Zaabsorbował Cię opisywany w tym serwisie problem? Jeżeli tak, to oprócz tego kliknij ten link – więcej przeczytasz tutaj (http://www.pakujmy.pl/kubki-dwuwarstwowe).

Zapewne nasze doświadczenia z przeszłości i dobre geny, lecz też wirtuozeria, której mogą nam pozazdrościć na przykład nasi zachodni sąsiedzi – Niemcy. No zgadza się, może mają lepiej działające prawo i sprawniej działające państwo, lecz jak dzieje się coś dziwnego, jakieś niespodziewane zdarzenia to często tracą głowę. My tymczasem w tym samym czasie znajdujemy sposób jak wyjść z sytuacji, nieoczekiwany sposób, jak sobie radzić w beznadziejnej sytuacji.

Warto także przyznać, że w tej naszej narodowej przedsiębiorczości bardzo pomogła nam integracja z Europą, czyli z Unią Europejską. Dzięki środkom unijnym dla małych firm oraz funduszom unijnym dla gmin udało się zdziałać rzeczywiście dużo. Niekiedy bowiem są pomysły i chęci, ale nie ma wsparcia finansowego. W tym momencie nawet wirtuozeria nie pomaga, potrzebne jest wsparcie z zewnątrz. Dzięki miliardom z Unii Europejskiej udało się stworzyć wiele przedsiębiorstw, zakupić wymagany sprzęt, zatrudnić wiele osób i rozbudować wiele firm.

Opracował Bank BGŻ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*