Jednym z najbardziej przeciążanych części naszego ciała są kolana.

Za ich pomocą możemy chodzić, tańczyć czy uprawiać sporty, są one naprawdę wyjątkowym wytworem natury, pozwalającym na poruszanie się na dwóch kończynach. Samo kolano jest usztywniane przez rozbudowany system wiązadeł, których jest ponad dziesięć. Jeśli każde z nich jest w odpowiedniej kondycji, to nie będzie żadnych problemów z poruszaniem się, gorzej jeżeli w wyniku urazu albo kontuzji któreś zostanie naderwane. W lekkich urazach zakończyć się to może paroma dniami wypoczynku, jednak często takie urazy mogą nieść za sobą konieczność zrobienia trudnej operacji.

operacja

Autor: Department of Foreign Affairs and Trade
Źródło: http://www.flickr.com
Ogromną rolę w prawidłowym działaniu kolan mają odpowiednio silne mięśnie, czasami do urazów kolan może dojść gdy nie mają one odpowiedniej siły.

Podoba Ci się taki post? Jeżeli tak, to na pewno sprawi Ci radość wiadomość, że podobny artykuł jest na wyciągnięcie ręki. Po prostu zobacz tekst (https://kancelariapodgorska.pl/oferta/postepowanie-wieczystoksiegowe/).

Ale najwięcej urazów przydarza się podczas uprawiania niektórych aktywności fizycznych, takich jak jazda na nartach czy też piłka nożna. Przy tych sportach stawy kolanowe mogą być narażone na duże obciążenia, a poza tym jest duże ryzyko urazu w przypadku niefortunnego upadku.

Jeśli podczas jazdy na nartach, grania w piłkę czy jakiejś innej fizycznej aktywności noga w pewnym momencie zacznie uciekać do tyłu i pojawi się ogromny ból, to prawie na pewno może to być kontuzja więzadła krzyżowego. Jest to jedna z częściej spotykanych kontuzji, zwłaszcza wśród osób zawodowo uprawiających sport, a jednocześnie wymagająca długiego, operacyjnego leczenia. Rekonstrukcja więzadła krzyżowego jest w takiej sytuacji

rehabilitacja

Autor: MartialArtsNomad.com
Źródło: http://www.flickr.com

niezbędna, gdyż bez prawidłowej rekonstrukcji więzadła staw nie uzyska wcześniejszej formy, a najczęściej uraz będzie się tylko pogłębiał.

Dzisiaj technika operowania takich kontuzji daje bardzo dobre rezultaty, oczywiście przy późniejszej dobrze przeprowadzonej rehabilitacji już po samym zabiegu.

Jeśli zaciekawił Cię niniejszy tekst, to koniecznie zobacz także ten link – ta oferta także okaże się dla Ciebie godna uwagi.

Przy tego typu operacjach niezbędny jest kilkudniowy pobyt w klinice, zaś sam zabieg długi nie będzie, czas jego trwania to około 90 minut. Znacznie dłuższe jest dojście do kondycji przed urazem, całkowite wzmocnienie więzadeł następuje po kilku miesiącach, a w tym czasie należy bardzo uważać, aby taka kontuzja z powrotem nie powróciła.