Kochasz meble wytworzone z naturalnego drewna

Od dawna nosisz się z zamiarem nabycia takich, lecz odstrasza Cię możliwość zagnieżdżania się w nich niszczycieli drewna. Nie masz pojęcia, w jaki sposób mógłbyś z nimi walczyć. Nie bój się, znajdą się na nie skuteczne sposoby.
Żyjące w naszej strefie klimatycznej szkodniki to najczęściej spuszczel pospolity i kołatek domowy.

internecie

Źródło: http://www.morguefile.com/

Pierwszy z nich kocha miejsca ciepłe i dobrze nasłonecznione, drugi woli drewno bardziej wilgotne, z tej przyczyny żyje w piwnicach i na drewnianych posadzkach. Oba gatunki potrafią doprowadzić do faktycznie sporych uszkodzeń w naszych meble (polecamy biały sekretarzyk). To dlatego musimy szybko przeciwdziałać, kiedy tylko zauważymy pierwsze zmiany. Szczęśliwie zwalczanie szkodników drewna wcale nie bywa takie trudne. Przede wszystkim powinno się zaznaczyć, że, aby wyzbyć się szkodników żyjących w naszych drewnianych meblach starczy stosowanie gazowych insektycydów, albo jeżeli ktoś woli płynnych pestycydów. Doskonałym sposobem na zwalczanie szkodników drewna okazuje się też jedna z najnowocześniejszych metod – przez mikrofale.

Zachęcamy – naciśnij tutaj kawa ziarnista arabica i przeloguj się na kolejną naszą stronę. Na niej czekają na Ciebie świeże oraz rzetelne informacje.

Na czym ona polega? To proste – drewno podgrzewa się do wysokiej temperatury (55 – 60 stopni Celsjusza), a szkodniki umierają w wyniku hipertermii. Ten ekologiczny sposób na zwalczanie szkodników drewna jest w obecnym czasie hitem i co najistotniejsze, daje naprawdę bardzo dobre rezultaty.

Jeżeli więc i Ty kochasz otaczać się drewnianymi przedmiotami, lecz do tej pory obawiałeś się szkodników w nich żerujących, obecnie nie musisz się już obawiać. Śmiało możesz je kupić, a ze małymi niszczycielami, jeżeli tylko zaczną się pojawiać na pewno bardzo szybko i na dłuższy czas sobie poradzisz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*