Które kubki termiczne są najlepsze oraz z jakiego materiału mogą być one wykonane?

Bardzo popularnym składnikiem wyposażenia wśród turystów jest specjalistyczny kubek termiczny, który może zachować ustaloną temperaturę napoju przez dosyć znaczny okres czasu.

Obecnie w sprzedaży dostępnych jest niezwykle dużo wersji, które bardzo różnią się m.in. jakością wytworzenia.
modele

Autor: Karolina van Schrojenstein Lantman – Orlinska
Źródło: http://www.flickr.com
Reklama

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com
Istnieje parę rodzajów kubków termicznych, które odróżniają się od siebie konstruowaniem ścianek czy też mechanizmem zamykającym. Są typy posiadające ustnik albo takie, które posiadają odkręcaną górną część kubka. Modele zawierające ustnik są idealne dla osób pragnących uprawiać różne konkurencje sportowe. Nawet jeśli będzie on otworzony, to nie ma to dużego wpływu na prędkość utraty temperatury.idź dalej beton ozdobny beton ozdobnyBardzo znany jest w sklepach kubek próżniowy, który ma podwójne ścianki, między którymi znajduje się próżnia. Takie rozwiązanie powoduje, że w czasie wlewania gorącego płynu, rozgrzewa się jedynie ścianka wewnętrzna kubka. Ponadto charakteryzują się one tym, że są niezwykle szczelne.
scyzoryki

Autor: Schweiz-Russland
Źródło: http://www.flickr.com
Pojemniki termiczne mogłyby być wykonane ze szkła lub stali nierdzewnej. Oczywiście najlepszym materiałem na tego typu surowiec jest stal nierdzewna, która gwarantuje najwyższą wytrzymałość na oddziaływanie czynników np. atmosferycznych. Interesującym rozwiązaniem są także kubeczki próżniowe dla mniejszych pociech, a zatem tzw. kubki-niekapki. Zastosowany w nich system spowoduje, że używający taki kubek maluch, nie rozleje płynu, a zatem nie zabrudzi ani siebie, ani też np. ubranka.

Najbardziej istotne jednak, że uniknie poparzenia. Dobre kubki próżniowe powinny zachowywać temperaturę nawet przez bardzo długi czas.

Przekonaj się, że taka wskazówka z witryny nie umknie Twej uwadze, ponieważ nakreśla konkretnie taką problematykę, jak post, który dokładnie w teraz czytasz.

Objętość takich kubków może wynosić najczęściej ok. 500 mililitrów.