Kupiłeś działkę, na której jest stary dom – sprawdź, co należy uczynić, aby budowla zniknęła

W naszym państwie niezwykle mocno wzrosła liczba kupowanych działek. Polacy, którzy coraz więcej zarabiają, o ochotą inwestują swoje pieniądze w nieruchomości. Częstokroć po to, aby najzwyczajniej w świecie włożyć gdzieś gotówkę, a częstokroć po to, by samodzielnie być w stanie się wybudować w danym miejscu. Bardzo wzrosły ceny działek na obrzeżach wielkich miast, które od jakiegoś czasu systematycznie włączają w swój zasięg także pobliskie wioseczki.

W tym okresie sporym uznaniem zaczęły cieszyć się firmy wyburzeniowe. Dlaczego? Tereny, które szybko stały się niezwykle atrakcyjne (tuż na skraju miasta, cichość, sielskość, łatwy przejazd do pracy), warto było nabywać natychmiast. Często jednak stały na nich stare domostwa. Najlepszym wyjściem było ich rozebranie, wyczyszczenie działki i rozpoczęcie nowej budowy.

Nie zwlekaj! Jeżeli przypadł Ci do gustu nasz wpis, to czytaj również transport lotniczy kolejne wiadomości na wybrany materiał. Przygotowaliśmy je dla Ciebie z chęcią.

To także oznaczało zdecydowanie niższe koszta aniżeli wydatek na remont niszczejącego domostwa. I tak jak na obrzeżach miasta, tak i w jego centrum warto kupić

stary piętrowy dom na

Autor: Don Graham
Źródło: http://www.flickr.com

działki. Oczywiście, jeżeli chodzi o te w śródmieściu, pieniądze są znacznie wyższe i zazwyczaj nabywane są przez przedsiębiorstwa, które chcą wybudować albo blok (serwis internetowy) mieszkalny albo biurowiec do wynajęcia. Tu bardzo często firmy wyburzeniowe również bywają niezastąpione – stare budynki, które mówiąc wprost szpecą miejską architekturę, są zrównywane z ziemią, aby w ich miejsce postawić coś znacznie milszego dla oka.Daje to korzyść dla wszystkich: miasta (unicestwiona zostanie strasząca budowla, teren będzie ładniejszy, a co za tym idzie i bardziej interesujący dla inwestorów), firmy nabywającej teren (stworzy budowlę, będącej zwiększać jej zysk), firmy wyburzeniowej (kolejne trudno wynaleźć dobrą firmę która zajmuje się równaniem z ziemią budynków?

Nie. Starczy łączyć sprzęt komputerowy i wstukać w wyszukiwarkę określone hasło. Wyświetli się wiele stron internetowych firm prosperujących w tym obszarze. Warto wcześniej sprawdzić ceny, przeczytać w Sieci, czy nie było wcześniej żadnych skarg i czy firmę warto brać. Na dobrą sprawę w każdym wojewódzkim mieście funkcjonują tego typu firmy, więc ich wyszukanie nie powinno przysporzyć żadnych kłopotów. Czytaj więcej –