Kupujemy wyprawkę dla kotka, czyli jak trzeba się przygotować na przybycie zwierzaka

Przygarnięcie kota to poważna decyzja, która wymaga od nas odpowiedniego przygotowania. Istnieją bowiem akcesoria, bez których młody kociak nie będzie mógł na co dzień funkcjonować. Co należy kupić, czekając na przybycie kotka?

Podstawową sprawą jest komfortowe legowisko.

Ten wpis jest doprawdy interesujący? Sądzimy zatem, że przypadnie Ci do gustu też moja strona www, na której umieściliśmy sporo ekstra wiadomości.

Kot powinien mieć osobne miejsce do spania – w przeciwnym razie będzie próbował wchodzić na nasze łóżko i na inne meble, przy okazji dewastując je pazurkami. Opłaca się też od początku przyzwyczajać kota do tego, żeby spał w swoim legowisku – kluczowe w tej sytuacji jest pozostawanie konsekwentnym. Kolejną istotną kwestią jest kuweta i odpowiedni żwirek.

kot w kuwecie

Autor: Tom Thai
Źródło: http://www.flickr.com

Najlepszy żwirek to ten, który nie tylko szybko się zbryla, lecz także pochłania brzydkie zapachy. Cechy takie oferuje np. betonitowy żwirek Bazyl. Betonitowe żwirki są aktualnie najczęściej wybierane, ponieważ łatwo je utrzymać w czystości i są dosyć wydajne. Pomimo swojej drobnoziarnistej struktury żwirek Bazyl nie pyli się, co jest korzystne dla osób uczulonych na kurz. Musimy również zadbać o funkcjonalne akcesoria do pielęgnacji sierści kota. Odpowiednia szczotka albo furminator dla kota stanowi rzecz najważniejszą.

Bez tego musimy liczyć się z faktem, że wypadająca sierść kota będzie się odkładać na dywanach i podłogach, co może być uporczywe do usunięcia. Najwygodniejszą opcją jest furminator dla kota, który nie tylko wyczesuje włosy jak grzebień, lecz także usuwa martwe włosy i skraca pozostałe.

Bezkonkurencyjne okazje, najlepsze ceny! To naprawdę jest możliwe, chodź, spójrz na witrynę, a bez wątpienia się nie rozczarujesz!

kot

Autor: Benson Kua
Źródło: http://www.flickr.com
Częste czesanie sierści zwierzaka furminatorem sprawi, że stanie się ona błyszcząca i będzie rzadziej wypadać. Dobrze jest również nabyć najróżniejsze zabawki i drapaki dla kota – sprawi to, że zwierzak będzie zajęty i nie będzie ostrzył pazurków na naszych meblach. Odpowiedniej wielkości miski również stanowią ważną kwestię. Najkorzystniej jest zakupić miseczki ceramiczne, które są trwalsze i bez wątpienia posłużą nam na dłużej .

Mały kociak potrzebuje sporo przedmiotów, aby prawidłowo funkcjonować i zdrowo się rozwijać. Jeśli jednakże zadbamy o to, by nic mu nie zabrakło, możemy być pewni, że będzie szczęśliwy i odwdzięczy nam się dużą dawką kociej miłości.