Maszyny oraz produkty do pakowania.

Obecne wymagania dotyczące wzrostu tempa produkcji i ograniczania kosztów przekładają się na nowe rozwiązania technologiczne wspomagające ten proceder. W szczególności dla zakładów wytwórczych podstawowym parametrem jest czas. Na czas wytworzenia wyrobu poza samym jego wytworzeniem dodaje się także zapakowanie produktu.  

Pakowanie w folie termokurczliwą

Autor: Vincent Sp. z o.o.
Źródło: http://www.vincent.pl/

Maszyna pakująca jest ważnym wyposażeniem hali wytwórczej. W zależności od rodzaju produktu mamy ogromny wybór. Mogą to być maszyny poziome lub pionowe. Maszyny poziome przeznaczone są do zapakowania wyrobów stałych przesuwanych po taśmie. Może to być pieczywo, kosmetyki, ciastka albo owoce. Natomiast maszyna pionowa przeznaczona jest dla artykułów sypkich typu ryż, żelki albo cukierki. W zależności od wymagań mamy do wyboru różnych producentów oraz rozmiary kartonów obsługiwane przez urządzenia pakujące. Taki system zabezpieczenia produktu zapewni mu bezpieczny transport oraz trwałość (dla produktów spożywczych). Do transportu konieczne są także materiały opakowaniowe. Tu wszystko uzależnione jest od gatunku oraz gabarytów danego wyrobu. Małe fragmenty czy paczki najbezpieczniej ulokować w kartonach albo odpowiednich kopertach.

Chcesz znaleźć dodatkowe tego rodzaju źródła? Kliknij ten odsyłacz – więcej zobaczysz w serwisie (https://www.pillowplate.pl/), który analizuje zbliżone zagadnienia.

Żeby uchronić je przed zniszczeniem albo przewróceniem potrzebna będzie także elastyczna folia (zobacz folia) typu stretch. Oczywistym elementem jest również taśma. Mamy do wyboru różnorodne taśmy pakowe. Można zadowolić się najzwyklejszą szarą taśmą lub z nadrukiem. Ale w przypadku transportu większych pakunków np. z przemysłu ciężkiego czy spożywczego korzystniej wykorzystać taśmy spinające. Taśmy różnią się od siebie współczynnikami wytrzymałościowymi współczynnikiem parametrem rozciągania. Dla każdego przewozu wymagane mogą być inne materiały. Istnieje także całe mnóstwo drobniejszych urządzeń pakujących przydających się głównie przy pakowaniu ręcznym. Takie urządzenia przydadzą się też ludziom działającym w branży sprzedaży internetowej, gdzie niekoniecznie trzeba inwestować w profesjonalne maszyny taśmowe. Są to zwłaszcza zgrzewarki, pakowarki próżniowe, zszywarki i tym podobne. (Wiele unikalnych wiadomości na ten temat – link).