Nadprzyrodzona siła pereł

Perły od zamierzchłych czasów są uważane za jedne z najbardziej cennych kamieni szlachetnych. Jest w nich coś czarodziejskiego, nie ma dwóch jednakowych pereł na świecie, co również potęguje magię, jaka roztacza się dookoła owych klejnotów.
Dawniej perłom przypisywano nadprzyrodzoną siłę.

facebook
Sprawiały one rolę nie wyłącznie ozdoby, ale i amuletu, czy leku. W óWCzesnych czasach wierzono, że perły potrafią uchronić przez wywieranym urokiem, a również pozwalają na ujrzenie przyszłości. Perły naszyjnik może posiadać w różnych kolorach, od białego, poprzez różowy, zielony, niebieski, aż po czarny.
odzież wojskowa

Autor: 176th Wing Alaska Air National Guard
Źródło: http://www.flickr.com
O wszelką biżuterię trzeba zadbać, a o ozdoby z pereł jeszcze bardziej.

Czy z przeczytanego publikowanego artykułu udało Ci się wywnioskować coś ciekawego? Jeśli tak, to zobacz pozostałe informacje tu (https://www.ticol.pl/opakowania-piankowe-epe/) – na pewno pochłoną Cię kompletnie.

Budująca perły konchiolina jest tworzywem organicznym, nie należy więc uznawać jej za materiał trwały. Pod działaniem wilgoci puchnie, a przy wyższej temperaturze ulega wyschnięciu i kruszeje. Perły starzeją się i mają ograniczoną długość istnienia, szacunkowo określaną na 100-150 lat. Nawet przy ostrożnym obchodzeniu się z nimi, rozpad konchioliny powoduje stratę blasku pereł.

Każda perła jest ukształtowana z masy perłowej otaczającej jej jądro, jakim jest ziarno piasku, czy też dowolne drobne zanieczyszczenie dostające się do małży. Im jest ono drobniejsze, tym grubość masy perłowej wyższa, a klejnot (sklep ze szmaragdami) bardziej cenny. W hodowlach prawdziwe zanieczyszczenie zastępuje się określonym implantem.

Perła hodowlana powstaje w wyniku umyślnej ingerencji człowieka w ciało mięczaka perłorodnego, dążącej do zapoczątkowania procesu formowania się perły. Obecnie już właściwie wszystkie perły w handlu, to perły hodowlane.