Podjęcie decyzji o kupnie własnego lokum jest trudne, zazwyczaj pojawia się mnóstwo pytań i komplikacji

Prędzej, czy później większość staje przed problemem, zakupu mieszkania. Sam zamiar nabycia mieszkania, następuje zwykle z dnia na dzień, dopiero później pojawiają się trudności. Pojawia się sporo wątpliwości.

Przede wszystkim, czy kupić dom, czy kupić mieszkanie – a jeżeli już lokal od dewelopera to jakiej wielkości. Czy marzymy by nabyć mieszkanie w centrum Wrocławia czy na peryferiach miasta a może w innym mieście czy też za granicą. Przede wszyst http://archicom.pl/mieszkania-psie-poleożna zmienić, odbudować już po nabyciu nieruchomości ale z pewnością zmienimy jego lokalizacji.

Warto więc zweryfikować, czy obiekt nie jest usytuowany przy głównej ulicy, czy nie leży w pobliżu torów kolejowych etc. Oczywiście nie wszystkim przeszkadza zgiełk, a co niektórzy traktują wręcz sąsiedztwo ruchliwej trasy – o ile jest na nią wjazd czy torów kolejowych o ile w pobliżu jest przystanek kolejowy, jako uzupełniający pozytywny aspekt. Sprawdzić te informacje można oczywiście na mapie, ale można się również udać pod przyszły dom, by uwierzytelnić albo wykluczyć naocznie wszystkie wątpliwości. W stolicy Dolnego Śląska bez trudu można zakupić lokale 4 – pokojowe lub o większej powierzchni. Największe powodzenie mają mieszkania 2 i 3 pokojowe o niewielkiej powierzchni i w przeciętnej cenie. Lokale mieszkalne 2 i 3 pokojowe, nabywają przede wszystkim młode małżeństwa jako pierwsze własne lokum.

Lokale mieszkalne 1 – pokojowe, są przedmiotem zainteresowania przede wszystkim inwestorów chcących bezpiecznie zainwestować i mieć ciągły zysk z wynajmu oraz ludzi młodych, dla których zakup M2 jest wyjściem na usamodzielnienie się i zamieszkanie „na swoim”. Spośród kupujących mieszkanie 4 pokoje Wrocław – dla przykładu: archicom.pl/inwestycje-mieszkaniowe/landing-page-3/mieszkania-4-pokojowe/dominują dwie grupy. Pierwsza to osoby, które wraz z rozwijaniem rodziny, zbywają małe mieszkanie i dopłacając ze swoich oszczędności albo zaciągniętego kredytu, przeprowadzają się do mieszkania o większym metrażu. Po drugie osoby, które podejmując decyzję o założeniu rodziny, sprzedają swoje dotychczasowe dwa nieduże lokale mieszkalne i przekazują zdobyte środki na kupno wspólnego i większego mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*