Poszukujesz baterii do łazienki bądź do kuchni? Kilka praktycznych wskazówek będzie dla ciebie niewątpliwą pomocą

Zakup armatury wcale nie jest prostym zadaniem. Zwłaszcza dla osób, które pierwszy raz urządzają swoją łazienkę albo kuchnię i do końca nie wiedzą, co mieć na uwadze, by potem cieszyć się praktycznymi, a równocześnie ładnie prezentującymi się bateriami do umywalek. Co wobec tego jest najważniejsze?

umywalka łazienkowa

Autor: Prayitno / Thank you for (6 millions +) views
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli interesuje cię bateria umywalkowa, pierwsza ważna sprawa to odpowiednio wyprofilowana armatura. Nie da się zaprzeczyć, iż wyszukane krany przykuwają uwagę, lecz czy myślałeś nad tym, jak trudno będzie je umyć? Na bateriach nawarstwia się nalot, dlatego trzeba regularnie je czyścić, a kwadratowe krawędzie bądź dziwne ustawienia mogą sprawiać, że ich czyszczenie będzie bezsporną męczarnią. Najlepiej sprawdzają się obłe kształty. Kran oprócz tego musi być ustawiony pod kątem, aby woda leciała do zlewu, a nie ściekała po nim, pozostawiając nieładne smugi. Kolejna decyzja związana jest z wyborem pomiędzy bateriami jedno- a dwuuchwytowymi. Decydując się na drugie rozwiązanie musimy liczyć się z większym zużyciem wody. Gorzej jest ustawić wymaganą temp., dlatego baterie jednouchwytowe są o wiele popularniejsze oraz bardziej funkcjonalne. Nie można też zapomnieć o odpowiedniej długości kranu. Wiele osób wybiera krótsze krany, które może i dobrze wyglądają, lecz są całkowicie niepraktyczne. Nie tylko nie będzie można umyć rąk, ale również wlać wody do butelki. O ile w łazience to pewnie nie będzie tak poważnym kłopotem, to w kuchni musimy zamontować wysokie krany, które pozwalają wykonać każdą czynność, włącznie z umyciem mięsa czy owoców, napełnieniem garnka albo opłukaniem talerzy. Baterie (hurtplus.pl/baterie-c-79.html) kuchenne mają być nade wszystko funkcjonalne (zobacz: baterie kuchenne). Kupując baterie do łazienki trzeba jeszcze zastanowić się czy starczy nam zwykły prysznic, czy może interesuje nas deszczownica.

zlew

Autor: bertknot
Źródło: http://www.flickr.com
Przedstawione rady będą dla ciebie bezapelacyjną pomocą, gdy pojedziesz do sklepu w poszukiwaniu asortymentu łazienkowego oraz kuchennego. Po zakupie armatury znalezienie pozostałych komponentów wyposażenia będzie dla ciebie prawdziwą przyjemnością.

Ciekawi Cię taka kwestia? Jeśli tak, to bez wahania kliknij ten link – ta optymalna strona (http://www.strefakas.pl) też także będzie warta zainteresowania.

Dobierz ładne płytki, wygodną wannę albo luksusową kabinę prysznicową oraz gustownie prezentujące się meble do kuchni, jak również łazienki, a z pewnością będziesz chętnie gotować, a potem zażywać kąpieli we wspaniale urządzonym wnętrzu.