Spójne wnętrza

Zamawiając meble do salonu warto kierować się ogólną aranżacją panującą w pozostałych pomieszczeniach. Rzecz jasna, może być tak, że każde pomieszczenie będzie posiadało inną kolorystykę i meble, tak żeby wyróżniać się spośród pozostałych pomieszczeń, jednakże warto postarać się, by w mieszkaniu panowała harmonią, a zapewnimy ją sobie poprzez wykorzystanie podobnych elementów w każdym pomieszczeniu. Tym sposobem mieszkanie będzie sprawiało wrażenie całości i o to właśnie chodzi.

ławy ze szkła

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Elementami wspólnymi mogą być akcesoria wykonane z podobnego materiału. Przykładem jest między innymi szkło. Szkło wygląda dosyć elegancko, a jednocześnie nadaje wyrazu pomieszczeniom. W salonie oczywiście warto powiesić spore lustro, które powinno być ozdobne szczególnie, jeśli ma być najistotniejszą dekoracją głównej ściany. Możemy je przymocować nad kominkiem i wówczas główna ściana salonu będzie prezentować się z pewnością okazale – Warto także zaopatrzyć się w szklane regały oraz ławy szklane.

Regał w salonie nie powinien być zapchany przeróżnymi ozdobami, gdyż tego typu rozwiązanie nie pasuje do nowoczesnych salonów. Powinniśmy zadbać dosłownie o kilka gadżetów, które będą wyglądać zza szklanych szyb regału. Ewentualnie można wystawić porcelanową piękną zastawę, jeżeli chcemy aby salon miał bardziej klasyczny wygląd.

Zobacz ten unikalny serwis www (https://alwro.com.pl/odlewy/odlewy-cisnieniowe/) – prezentuje on zbliżoną problematykę i na pewno też Cię zaabsorbuje. Nie czekaj zatem i kliknij tu.

Ławy szklane mają z kolei to do siebie, że nie przytłaczają pomieszczenia, zatem warto o nich pamiętać w szczególności jeżeli posiadamy salon o małych rozmiarach.

zestaw mebli do salonu

Autor: HF Helvetia Furniture
Źródło: HF Helvetia Furniture
Szklane dodatki warto uwzględnić również w pozostałych pomieszczeniach – w jadalni świetnie się będzie prezentować ściana z fototapetą zakryta szklaną płytą, do sypialni najlepiej zamówić szklane lampy dekoracyjne bądź świeczniki, w holu można postawić szklane flakony, a w łazience umieścić wannę z oszkloną ścianą główną przez którą widoczna jest woda (generator wody wodorowej) co wywołuje niezwykle ciekawy efekt.

Oczywiście szkło to jedynie przykład tworzywa, mającego zastosowanie przy aranżacji. Możemy wykorzystać również inne materiały, jak drewno, czy stal, chodzi w szczególności o to aby zachować jedność stylistyczną w mieszkaniu, a to zagwarantują nam dodatki wykonane z tego samego materiału i rozmieszczone w każdym pomieszczeniu – .