Stawiasz dom ze snów? Zainwestuj w na drewno

W dzisiejszych realiach, mamy niezwykle dobrze rozwiniętą technikę budowniczą. Można stworzyć dom niezwykle ekologiczny, chroniony od zimnego powietrza, bezpieczny.

W przewadze przypadków używa się syntetycznych tworzyw, bowiem są one o wiele mniej kosztowne od drewna i bardziej ekologiczne. Lecz kiedy już postawimy nasz dom, możemy nieco przyozdobić go wewnątrz, żeby nadać mu starodawnego splendoru – obejrzyj dostępne łuki drewniane.
rozwój

Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com
operacja

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo ciekawym pomysłem w naszym salonie, będą z pewnością drewniane łuki.

Jak myślisz? Czy omawiany temat jest interesujący? Jeżeli tak, to kliknij w link i sprawdź praktyczne informacje – wciągną Cię totalnie.

Przy widnym pomieszczeniu będą one wyglądać zjawiskowo, tym bardziej jeżeli zdecydujemy się na bardziej antyczny wystrój, stylizowane meble, kamienne posadzki z perskim dywanem, boazeria na ścianach. W takim miejscu poczujemy się, jakbyśmy mieszkali w którymś z pałaców nad Loarą. A tymczasem będziemy mieszkać w prawidłowo ocieplonym, modernistycznym domu, w którym główną ozdobą są drewniane łuki. Poziomo rozmieszczone belki na suficie, na przykład w łazience, również zrobią dobre wrażenie. Zwłaszcza jeżeli postawimy na surowy wyraz tego pomieszczenia, które będzie składało się wyłącznie z metalu i szyb, a podłogi będą przykryte kamiennymi blokami. Warto także w domu zastosować okna (zobacz okna z dolnego ślaska) z drewna, zamiast klasycznych, plastikowych. Są one może nieco droższe, lecz ocieplają jeszcze lepiej niż plastyk. Skąd jednak wziąć budulec na drewniane łuki i podpory? Wbrew pozorom, aby uzyskać taki efekt, w ogóle nie musimy się przyczyniać do wycinki nowych drzew. Współcześnie na rynku polskim możemy znaleźć sporo firm, które zajmują się odzyskiwaniem drewna.

Jeśli pragniesz uzyskać ciekawy rezultat w swym nowym domu, użyj drewniane łuki oraz podpory – łuki drewniane.

Odpowiednie elementy dostaniesz w firmach, specjalizujących się w recyklingu tego tworzywa. Do tego jeszcze drewniane okna i twoje domostwo nabierze ciekawego wyrazu.