Udana gra na giełdzie

Do efektywnego inwestowania niezbędna jest wiedza, którą najłatwiej otrzymać z odpowiedniej literatury. W Kraju ukazało się dużo pozycji książkowych dotyczących giełdy, akcji, obligacji. Inwestować można na parę sposobów, zależnie od temperamentu, ilości wolnego czasu, umiejętności i predyspozycji. Najpopularniejsza jest zapewne gra na giełdzie, czyli sprzedaż i kupno akcji co kilka dni, kierując się raportami ze spółki i otoczenia.
Jednostki które grają na giełdzie używają jednego z dwóch przeciwstawnych nurtów, analizy technicznej, bądź fundamentalnej, lecz zdarza się że łączą oba.

ING analiza techniczna to zestaw procedur oceny pozycji spółki bazujących na przeróżnego typu wykresach cen spółki na przestrzeni historii jej notowań giełdowych.

giełda

Autor: Allan Ajifo
Źródło: http://www.flickr.com

Oprócz cen znacząca jest wielkość, bądź wartość akcji zmieniających posiadacza podczas notowań w formie wykresów.

Zaintrygował Cię nasz wątek? Więc najedź na link do wpisu (https://kret-malepszy.pl/materialy-sypkie) i rozkoszuj się innymi faktami. W razie jakiś wahań – pisz do nas.

Na podstawie cen z przeszłości analitycy techniczni tworzą różnego rodzaju współczynniki i oscylatory potrzebne w przewidywaniu późniejszych zachowań cen spółki. Natomiast Grupa Azoty analiza fundamentalna opiera się na analizie związanej z transferem funduszy w firmie. Więcej szczegółowych informacji znajdziecie tutaj: analiza grupy Azoty. Przedmiotem analizy analityka fundamentalnego są raporty finansowe i dane gospodarcze.

Żywo zaintrygowała Cię omawiana na tej stronie sprawa? W takim razie bez obawy kliknij tutaj, gdyż więcej odnajdziesz w treści.

Odmiennym postępowaniem jest przemyślenie kilkuletnich perspektyw spółek, dobór akcji niedrogich fundamentalnie z godziwymi perspektywami. Później ich nabycie i kilkuletni czas bierności, a w przyszłości osiągnięcie dochodów. Wszystkie biura maklerskie udostępniają aplikacje do obserwowania notowań przez internet w czasie rzeczywistym. Na ogół po jednej najlepszej ofercie zakupu i sprzedaży spółek można posiadać za darmo jeśli posiada się rachunek brokerski w danym biurze.

Większa liczebność propozycji jest uprzystępniana za darmo jeśli kupujący ma odpowiednie obroty na rachunku, albo odpłatnie jeżeli należytych obrotów brak.
Przed zakupem powinno się się zastanowić, czy inwestować wyłącznie w jedną spółkę wierząc, że przyniesie znaczne zyski, czy też dywersyfikujemy portfel kupując parę spółek. Niebezpieczeństwo wtedy jest znacznie mniejsze, bo porażki, bądź upadłość jednej firmy jest w stanie pokryć dochód innych spółek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*