Uroczyste ostatnie pożegnanie naszej bliskiej osoby

Zgon bliskiej człowieka zawsze jest dla krewnych ogromnym bólem, niezależnie czy ma miejsce ona niespodziewanie, na przykład w wyniku wypadku, czy też jest normalną konsekwencją, końcem długiego egzystencji albo wyczerpującej choroby, zawsze dotyka nas w taki sam sposób.

pogrzeb

Autor: CBS Fan
Źródło: http://www.flickr.com
Zawsze równie trudno nam się z nią oswoić i w każdym przypadku jest przyczyną ogromnego bólu. Jedyne co po zgonie bliskiej nam osoby możemy uczynić dla zmarłego to pochować go odpowiednią czcią oraz szacunkiem. Wszyscy chce, by ostatnie pożegnanie było właściwe, przez nie dajemy wyraz naszą umiłowanie do człowieka, której nie ma już na tej ziemi.

Organizacja pogrzebu wiąże się z różnymi czynnościami, jakimi bliscy, ubolewający nad stratą, nie dadzą rady się zająć, jednakowoż wiele zakładów pogrzebowych, oferuje uporanie się z koniecznych procedur, w oparciu o dostarczonego aktu zgonu. Zobacz również informację na stronie: Ogólnie przyjętą sposobem powiadamiania o zgonie człowieka są |nekrologi, jakie umieszcza się w miejscach publicznych, albo drukuje w prasie, nekrolog uwzględnia informacje o planowanym pożegnaniu i ile lat przeżył zmarły.

Na dzień dzisiejszy w naszym kraju istnieją dwa możliwości na pogrzebanie umarłego, pierwszy to pochowanie katakumbie, następny to kremacja zwłok. Rodzaj pogrzebania jest ogólnie wybierany odpowiednio ostatnim życzeniem zmarłego, jeśli takowa nie została wypowiedziana, decydują rodzina, grzebanie zwłok w ziemi jest najczęściej stosowane. Zapraszamy na stronę: http://memento-wroc.pl/ http://memento-wroc.pl/uslugi-pogrzebowe.html

cmentarz

Autor: stephen jones
Źródło: http://www.flickr.com
W obyczaju europejskiej zwyczajem jest odprowadzenie trumny lub urny na cmentarz w kondukcie żałobnym, w którym biorą udział, rodzina, sąsiedztwo i przyjaciele zmarłej osoby. Zwyczajem jest również przekazywanie kondolencji rodzinie umarłego. Podczas ceremoniału pogrzebowych wygłaszane jest również ostatnie pożegnanie umarłego, w którym ludzie najbardziej z nim zżyte wypowiadają swój żal i przypominają życie człowieka, którą żegnają.
Znanym elementem ostatniego pożegnania zmarłego są wieńce i znicze, które umieszcza się na nagrobku, lub w katakumbie, kiedy trumna z ciałem zostanie złożona.