Usługi wykonywane w serwisach samochodowych

serwis samochodowy jest miejscem, w którym każdy kierowca kiedyś był lub będzie. Samochody dość często ulegają rozmaitym uszkodzeniom, a o niewielką kolizję czy stłuczkę nietrudno. Wybór punktów oferujących tego typu usługi jest najczęściej niezwykle bogaty, w każdym mieście można spotkać ich co najmniej kilka.

felga

Także świadczone usługi niejednokrotnie różnią się ze sobą, a ich poziom zróżnicowania jest spora. Warsztaty oferują więc różnorodne przeglądy, wymianę oleju oraz pozostałych elementów auta, naprawę klimatyzacji samochodowej, czy też śrutowanie (Śrut do piaskowania dostarcza firma Wanmartex: ). Coraz częściej oferowana jest również regeneracja felg. Jest to usługa obecnie często poszukiwana, zatem dużo warsztatów wprowadza ją do swojej oferty.

Podstawowe usługi serwisoweserwisy samochodowe najczęściej podejmują się napraw wszystkich typów aut osobowych, czasem także ciężarowych. Można w nich naprawić zepsuty silnik, wymienić amortyzatory oraz dokonać przeglądu wszystkich pozostałych elementów mechanicznych samochodu. Oprócz tego oferowane są naprawy elementów elektrycznych samochodu, do których należą alternatory, światła czy nawet radio samochodowe. Praktycznie w każdym serwisie oferuje się usługi wulkanizacyjne, do których zalicza się zmianę opon, zarówno uszkodzonych jak i przykładowo letnich na zimowe.

Regeneracja felg

felga po renowacji

Jedną z popularniejszych usług jest naprawa i zabezpieczenie felg. Piaskowanie felg ze stali i aluminium odbywa się z użyciem specjalnego pistoletu ze sprężonym powietrzem.

Czy to zagadnienie niezwykle Cię ciekawi? Jeżeli tak, to wejdź tutaj i poznaj naszą firmę (http://www.mercor.com.pl/pl/produkty/zabezpieczenia-konstrukcji/) – poznasz w tym miejscu nieprawdopodobnie absorbujące informacje.

Służy to skrupulatnemu oczyszczeniu uszkodzonej felgi, na przykład w przypadku, gdy kupuje się używany pojazd z lekko zniszczonymi felgami. Funkcjonują zakłady jak na przykład zakłady wykonujące piaskowanie felg w Krakowie wykonujące jedynie takie usługi. Umożliwiają zarówno zmianę felg na nowe, jak i renowację oraz chromowanie. Naprawa ma miejsce poprzez eliminowanie zanieczyszczeń, a następnie pokrycie felgi (sprawdź felgi aluminiowe: https://sportwheels.pl/) paroma warstwami materiału wypełniającego wgłębienia. Chromowanie jest procesem o wiele bardziej kosztownym, daje jednak o wiele trwalsze rezultaty. Kolejną popularną usługą jest pokrywanie felg farbą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*