Zasilacz LED – jak dobierać, czego możemy się (nie) obawiać?

Użytkowanie lampek reflektorowych, zasilanych nawet dwiema żarówkami LED, o mocy nieprzekraczające czterdzieści j Wattów zmniejsza wyraźnie zużycie prądu. W sytuacji, gdy konsumpcyjny styl życia bardziej bije po kieszeni, jednym z odczuwalnych wydatków zostały eksploatowane coraz mocniej media domowe.

Wybierając oświetlenia wzbogacone przez zasilacz LED nie tylko zaoszczędzimy, lecz tworzymy urok w pomieszczeniu (softled.pl/pl/c/Zasilacze/22). Stylizowane na pomieszczenie służbowe i sale konferencyjne, lampy reflektorowe możemy wybrać w kilku konfiguracjach. Najmniej wymagający rodzaj oświetlacza oraz taśmy wymaga się do podświetlenia wyłącznie dekoracyjnego, gdzie głównym zamiarem jest wieczorowa ekspozycja półek i książek.

Spodobały Ci się wiadomości podane w tym artykule? Jeżeli tak, to bezpośrednio z tego źródła (http://www.sklep.oemtuning.pl/) możesz przenieść się do bardziej precyzyjnych danych, które ukryte są w linku pod spodem.

Inny zasilacz LED winniśmy wybrać, kiedy chcemy w wyraźny sposób podkreślać nasze dekoracje (które mogą generować nawet 3x mocniejsze światło). Inny zamiennik zostanie użyty do pomieszczenia, w którym postanawiamy czytać, bez użycia jednolitej lampy sufitowej.

żarówki LED

Autor: Artemas Liu
Źródło: http://www.flickr.com

Tworzenie urokliwości pomieszczenia przez żarówki LED nie stoi w sprzeczności z oszczędzaniem na energii. Znając kluczowe zasady zliczania mocy w lampach oraz doboru do nich odpowiedniego zasilacza nie musimy radzić się eksperta w zakresie oświetleń. Jeśli ktoś z bliskich jest przysłowiową złotą rączką, a ustawienie zasilacza w domowych warunkach nie jest problemem, samą instalację mamy z głowy. Po wszystkim pozostaje cieszenie się warunkami, które stworzyliśmy dzięki reflektorom LED i dogranego do nich zasilacza.

Decydując się na oświetlenie o charakterze ekspozycyjno-dekoracyjnym warto zaopatrzyć się w zasilacz o większej mocy (wyrażanej w amperach). Przy typowych lampkach pobór mocy prądu jest określane wartościami najsłabszego wyświetlacza, nie ma podobnych rozgraniczeń przy ustaleniumocy maksymalnej. Z tą drugą związane są naturalnie większe koszty (poznaj więcej). Do obliczenia mocy poboru lampek potrzebujemy prostej matematyki – pomnożenie liczby żarówek LED (przy dekoracyjnym oświetleniu, z dodatkowymi reflektorkami) przez moc generowaną przez jedną z nich. Wynik da nam iloczyn będący wynikiem wyrażonym w miliamperach czy woltach. Wystarczy, że zasilacz LED jaki trzeba kupić będzie równy albo większy od mocy wszystkich żarówek razem wziętych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*