Jak robić wyburzanie budynków na własnej działce budowlanej, żeby nie mieć problemów z prawem?

Niekiedy się zdarza, że na działce budowlanej stoją stare a nieusunięte obiekty. Zazwyczaj nie oddziałują one na cenę działki budowlanej, z tej przyczyny nie stanowią problemu dla nabywcy działki budowlanej. Ale z czasem stare obiekty mogą przynieść niemało kłopotów, przez co wstępne korzyści ulegają zredukowaniu.

wyburzanie

Autor: LHOON
Źródło: www.Flickr.pl
Wielokrotnie się okazuje, że stare zabudowania nie zostaną przyłączone do nowego obiektu, znakiem tego trzeba dokonać rozbiórki.

Zobacz następne tego typu niezwykle przydatne źródło informacji na opisywany problem – kliknij tu i poznaj więcej w serwisie tanie projekty domów.

Polskie prawo budowlane konkretnie mówi, w jakich sytuacjach trzeba uzyskać pozwolenie na wyburzenie a kiedy zachodzą pewne odstępstwa. Burzenie budynków nie może wobec tego być przeprowadzone bez koniecznego pozwolenia (cenne wskazówki na temat burzenia budynków). Dokumenty należy zanieść i złożyć we właściwym Starostwie Powiatowym. We wniosku trzeba podać konkretny adres danej nieruchomości, która ma zostać rozebrana, numer ewidencyjny działki budowlanej i dokładnie opisać zamiary budowlane, czyli podać, że zamierzana jest rozbiórka.

rozbiórka budynku

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Wniosek winien być własnoręcznie podpisany jak również zaopatrzony w datę jak też terytorium, w którym został napisany. Trzeba też załączyć do tego wniosku wyrażoną zgodę właściciela obiektu na rozbiórkę, opis robót związanych z wyburzaniem. Należy oprócz tego zapewnić, że zostanie zapewnione bezpieczeństwo dla ludzi oraz mienia. Konieczny jest w dodatku wyrys usytuowania obiektu na działce. Wymienione dokumenty mogą być niedostateczne w sytuacji trudnych robót wyburzeniowych.

Jeżeli wykorzystana w powyższym materiale retoryka do Ciebie trafia, to zobacz tu drukarnia ruda śląska podobne wpisy – one odnoszą się do analogicznej tematyki.

Wtedy konieczny stanie się ponadto konkretny projekt architektoniczny rozbiórki. Gdy budynek ulokowany jest na terenach specjalnych, przykładowo: górniczych, konieczne mogą się okazać wszelkie uzgodnienia, rozmowy i spisane opinie innych państwowych organów.

Burzenie budynków wymaga wynajęcia kierownika budowy, który będzie nadzorował przebieg prac. W znaczeniu prawa takim kierownikiem może być osoba mająca odpowiednie wykształcenie i niezbędne uprawnienia budowlane. Obowiązkiem każdego kierownika budowy jest tworzenie dziennika rozbiórki i zabezpieczenie miejsca jak również troska o prawidłowy przebieg prac wyburzeniowych. Po otrzymaniu potrzebnych pozwoleń należy przejść do wyburzania obiektów, które nie jest łatwą czynnością. Opłaci się więc powierzać wyburzenia wykwalifikowanym firmom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*