Nowatorskie pojęcia czyli nowe zadania. Jak sobie z nimi poradzić i jak podejść do tych spraw?

Poruszamy się w świecie, jaki niby znamy, zdajemy sobie sprawę czego się spodziewać, przynajmniej na swoim podwórku. Poznaliśmy to co mamy znać, jesteśmy połapani w podstawowych definicjach dotyczących naszego życia. Przychodzą jednocześnie takie chwile, iż jesteśmy zmuszeni rozpocząć zupełnie od początku, czy to w tym samym miejscu, czy może w innym – gdzieś za granicą, gdzie wszystko jest po prostu nieznane. Co wtedy robić, jak przygotować się do nowego startu?
Porównać to można do tego, że jeśli znasz pojęcie „garnek” i wiesz, co to oznacza, to nagle powinieneś się mocniej zagłębić w to pojęcie i poznać pozostałe definicje, na przykład czym są garnki żeliwne czy patelnie żeliwne. Podobnie właśnie możemy to przyrównać do nowej zmiany w życiu.

Ciekawi Cię ten temat? To odsyłam do strony www (http://www.serwiskawowy.pl/32-kawa), gdyż odkryjesz tam masę ciekawych artykułów w tym temacie.

Jeśli słyszałeś o jakimś miejscu po prostu generalnie, to nagle należy być gotowym na więcej, nagle musisz wciągnąć się w tą nową wiedzę, zagłębić w to, co na pierwszy rzut oka wydaje się skomplikowane.

Wiadomo, początki od zawsze są ciężkie, a skoro zaczynasz wszystko na nowo zapewne przeżyjesz szok – jeśli przebywasz za granicą, przykładowo w jakimś egzotycznym kraju – będzie to szok kulturowy. Ale bez stresu, to zupełnie normalne, byłoby dość dziwaczne, abyś potrafił zareagować na wszystko ze spokojem i brakiem zdziwienia, tego typu reakcja nie byłaby na pewno szczera, ponadto, zablokowałbyś się wewnętrznie tego typu podejściem, ponieważ zamiast chłonąć każdą nową rzecz intensywnie, Ty zamknąłbyś się w sobie, zabarykadował drzwi i nie pozwalał nikomu wejść. To negatywne podejście, choć wielu ludzi właśnie tak na początku reaguje. Jednakowoż najistotniejsze to akceptować wszystko takie, jakie jest.

Jeśli spodobał Ci się ten materiał to kliknij w odsyłacz do źródła, który przeniesie Cię do witryny, gdzie zdobędziesz ciekawe informacje na ten wątek.

To Ty przybyłeś w nowe miejsce, nie odwrotnie.

Rzeczywistość nie będzie dostosowywała się do Ciebie, to Ty musisz przystosować się do niej. Potraktuj to nowe miejsce jak swojego kota. Wiesz, że Cię wkurza i chciałbyś go zmienić, ale wiesz także, że nie jest to zbyt realne, on zawsze zostanie taki sam, bo taka jest jego natura. Tak samo jest z nowymi miejscami, nic na siłę nie zmienisz. Lepiej będzie jak będziesz płynął z tym nowym prądem Twojego życia, a błyskawicznie się nauczysz nowych pojęć, będziesz odbierał ten nowy prąd stopniowo i z umiarem, aż w końcu zaaklimatyzujesz się na stałe.