O jakich sprawach należy pamiętać przy kupnie mieszkania w programie Mieszkanie Dla Młodych?

Kiedy rozmyślamy o własnym, wyśnionym domu, zawsze zastanawiamy się nad faktem jak najkorzystniej zakupić upatrzone lokum. Na szczęście, istnieje w naszym kraju system pomocy dla ludzi młodych i nie tylko, którzy chcą zainwestować w swoje własne cztery kąty – jest to system MDM czyli Mieszkania Dla Młodych.
Program wsparcia przy kupnie swojego mieszkania może pochwalić się w Polsce wyjątkowym powodzeniem.

Nie ma się co dziwić, w końcu jesteśmy w stanie liczyć na dopłatę nawet w kwocie 30% wartości mieszkania, a to naprawdę sporo.

Ciekawią Cię tego rodzaju artykuły? Masz chęć na to, aby przeglądnąć następne? Zatem kliknij, aby zobaczyć źródło (https://sklep.cristalstone.pl/umywalki-140-cm) informacji. Wszystko znajdziesz w podanym linku.

Aby skorzystać z tego systemu wsparcia należy spełnić kilka wymagań. Jednym z nich jest nasz wiek – osoby chcący skorzystać z dofinansowania nie mogą mieć powyżej 35 lat – Mieszkania dla młodych kraków. Jest od tej zasady jednak wyjątek, gdy składający podanie ma na wychowaniu przynajmniej troje pociech. Oprócz tego wymogu istnieje jeszcze kilka innych, z jakimi należy bezzwłocznie się zapoznać jeżeli mamy w planach kupno mieszkania, którego finansowanie ma być wsparte programem MDM. Dokładne przeanalizowanie każdego aspektu pozwoli nam na uniknięcie problemów i rozczarowań.

Dekor imitujący drewno orzecha

Autor: Kronopol
Należy wspomnieć, że w ramach tego programu możemy nabyć mieszkanie zarówno z rynku pierwotnego jak również wtórnego – mdm w ofercie LC Corp S.A.. Wcześniej program obejmował tylko inwestycje deweloperskie.

Ciekawą kwestią jest też kwota dofinansowania, która waha się w wypadku tego czy oraz ile mamy potomstwa – począwszy od 10% dofinansowania w wypadku osób samotnych, do 30% w wypadku posiadania trzech lub większej ilości dzieci.

Jeśli zaciekawił Cię opisywany materiał, koniecznie zobacz jeszcze ten link! To świetna oferta i tutaj znajdziesz szczegółowe informacje.

Wypada pamiętać także o metrażu mieszkania, które chcemy nabyć oraz o średnich kwotach za metr kwadratowy w poszczególnych miastach Polski.