Parę słów na temat opon zimowych

Szukanie oszczędności podczas zakupów nikogo dziś nie dziwi. Na wielu częściach samochodu nie warto oszczędzać, jednak w sytuacji opon tanio nie równa się źle. Tańsze modele posiadają równie dobre parametry, jak te za większe pieniądze.

Ponadto, wskazane jest zapoznać się z ofertą opon w sklepach prowadzących działalność w internecie, które przeważnie gwarantują niższe ceny. Wystarczy wpisać w sieci frazę: sklep z oponami.

W Polsce przedstawiają swoje produkty wszyscy znaczący w branży producenci.

Prezentowany artykuł kompletnie Cię wciągnął? Jeśli tak, to zaciekawi Cię również niezła witryna, która posiada pokrewne informacje.

Jednym z nich jest firma Nokian. Z racji, iż jest to fińska firma, od początku założenia produkuje opony (zobacz i porównaj) zaprojektowane do jazdy w niełatwych skandynawskich warunkach pogodowych. Opony Nokian dbają o bezpieczeństwo i komfort na drodze. Działania fińskiej firmy nie są wynikiem chwilowych poczynań inżynierów, ale wypracowanym oraz zdobywanym przez lata doświadczeniem wybitnych inżynierów branży oponiarskiej. Nokian to tradycja zakorzeniona w ziemi północnej oraz doświadczenie nabyte nie tylko w laboratorium, ale także każdego dnia na skandynawskich drogach.

Samochód, opony

Autor: iStock
Źródło: iStock

Polscy producenci również zajmują wiodącą pozycję na rynku. Dębica opony, to wspaniała jakość za niewysoką cenę. Opony zimowe Dębicy umożliwiają bezpieczne prowadzenie samochodu, nawet podczas najbardziej wymagającej zimy. Dobre bo polskie? Oczywiście!

Kiedy wymienić opony zimowe na letnie? Dobrze jest gdy średnie dobowe temperatury sięgają siedmiu stopni Celsjusza. Demontaż opon zimowych powinien wiązać się ze sprawdzeniem ich stanu technicznego, prawidłowo przeprowadzoną konserwacją a także ochroną miejsca w którym będą przechowywane do przyszłego sezonu. Przed zamontowaniem opon letnich, należy się im gruntownie przypatrzeć. Wyjątkową uwagę zwrócić trzeba na głębokość bieżnika. Zbyt płytki, spowoduje, iż przede wszystkim na mokrym podłożu pojazd będzie zachowywał się nieadekwatnie do oczekiwań. W przypadku wątpliwości, najpewniej jest porozmawiać z wulkanizatorem. Przed montażem opony warto przeprowadzić ich wyważenie oraz skontrolować ciśnienie. Niewłaściwie wyważone, sprawiają, że trudniej będzie zapanować nad samochodem.