Sprawdź, czy możliwe jest, by zmienić zarządzającego nieruchomością

Nie wszyscy z nas posiadają możliwość zamieszkiwania w swoim domu, w którym sami za wszystko odpowiadają a także zarazem są indywidualnymi właścicielami, od jakich wszystko zależy i na jakich spoczywa cała odpowiedzialność za dom.

blok

Autor: Phillip Pessar
Źródło: http://www.flickr.com
Część z nas mieszka na przykład we Wrocławiu i z racji tego jest zapewne również obowiązkowo zapisana do jakiejś spółdzielni mieszkaniowej. Nie dotyczy to rzecz jasna właścicieli domków jednorodzinnych, aczkolwiek przede wszystkim są to osoby, jakie posiadają wykupione na własność mieszkania lub je od kogoś wynajmują. W takiej sytuacji zostajemy członkami określonej spółdzielni lokatorsko-własnościowej. Nasz zarządca nieruchomości, z jakim mamy podpisaną umowę jest w owym wypadku zobowiązany do tego, żeby zapewnić nam zupełną obsługę naszych mieszkań. Prowadzi nadzór inwestorski Wrocław

W takim wypadku zwykle w naszym imieniu podpisuje on umowę na wywózkę śmieci, ogrzewanie mieszkania w czasie zimowym albo na dostarczenie cieplutkiej wody jak również ścieki. Poza tym jako zarządca całej nieruchomości do jego obowiązków należy chociażby zapewnienie odpowiedniej konserwacji terenów wokół budynku, to znaczy koszenie trawy, zbieranie liści, a także zadbanie o wszelakie drzewa i krzewy, jakie znajdują się na danym obszarze.

W dodatku musi on także być odpowiedzialny za tak zwaną „akcję zima”, to znaczy usunięcie śniegu z chodnika jak również dróg dojazdowych. Powinien także założyć oraz prowadzić tak zwany fundusz remontowy, na którym będą zbierane środki na wszelkie naprawy, jakie powstają w wyniku eksploatacji budynku jak również jego wieku, bowiem niekiedy może powstać obowiązek zamontowania szlabanu albo naprawy komina i najlepiej mieć wtenczas na to gotówkę. Autor – Prime Project

zarządca nieruchomości

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
Powinniśmy pamiętać, iż nasz zarządca nie ma na zawsze podpisanej z nami umowy, albowiem w przypadku, kiedy będziemy z niego niezadowoleni (bo przykładowo ściąga za wysokie koszty za administrowanie naszą wspólnotą), to w każdym momencie przy zachowaniu wcześniejszych ustaleń mamy możliwość mu wypowiedzieć umowę. Fajnie wcześniej zobaczyć jak wyglądają nadzory budowlane we wrocławiu w imieniu pozostałych lokatorów, jacy być może polecą nam jakiegoś drugiego zarządcę, który okaże się tańszy, jednak tak samo sprawny oraz przede wszystkim działający w naszym najlepiej pojętym interesie.