Utylizacja tajnych dokumentów księgowych

Każda firma wytwarza mnóstwo różnego typu papierów. Pod nazwą „papiery” są: umowy, poufne informacje – pozapisywane w czasie ważnych badań, raporty z eksperymentów, informacje osobowe na różnych formularzach, dane finansowe itd.. Zależnie od rodzaju konkretnej działalności każde z przedsiębiorstw posiada bardzo dużo dokumentacji, która często nie jest jej już niezbędna. Jednak nie powinno się ot tak dokumentów zawierających ważne dane wynieść na śmieci.

firmowe dokumenty

Autor: Ian Lamont
Źródło: http://www.flickr.com

We wszystkich firmach stoją niszczarki, ale niszczą one zazwyczaj dokumenty, które na bieżąco przestają być potrzebne. Dlatego jeżeli chodzi o niszczenie dokumentów, to należy zaprosić do współpracy profesjonalną firmę. Jest sporo firm, szczególnie w większych miastach, które zajmują się profesjonalnie likwidacją dokumentów. Jeśli my sami chcemy stać się rzetelną firmą, to musimy korzystać z usług fachowców. Fachowa utylizacja dokumentów pozwoli nam dotrzymać obietnicy , którą składamy klientom, że ważne informacje będą tajne.

Będzie nam miło, jeżeli poświęcił kilka bezcennych minut i przejrzał następny post na zbliżony temat. Pod podanym linkiem czeka na Ciebie interesujący artykuł (http://www.zelwak.pl/).

Wszystkie banki też nie mogą zapominać o właściwej utylizacji dokumentów, bo wiadomości , które dotyczą finansów ich klientów również powinny być niejawne.

Źródło –

Niszczenie dokumentów księgowych
Każdy z nas porwał jakiś dokument na małe części i wrzucił to do śmieci. Istnieje małe ryzyko, by ktokolwiek z tych śmieci te kartki wyjął i poskładał w sensowną całość, a potem w jakiś sposób wykorzystał. Jednak, gdy pracujemy jako księgowi musimy mieć porządek w papierach.

zniszczone dokumenty

Autor: rosmary
Źródło: http://www.flickr.com

A kiedy jakieś dokumenty mają zostać zniszczone, to musi to odbywać się według konkretnych reguł – [link]. Co ważne dokumenty księgowe powinny przez jakiś czas pozostać w firmie, nie możemy ich po kilku tygodniach po prostu zniszczyć. A wszystko na temat przechowywania dokumentów zostało spisane w ustawie. Są tam też spisane informacje, jeżeli chodzi o niszczenie dokumentów księgowych.

Jeśli zainteresował Cię ten tekst, zobacz ten link – to bezsprzecznie świetne omówienie (http://www.mentaris.pl/terapia-uzaleznien-od-narkotykow/) tego tematu. Koniecznie to zobacz!

Dlatego nie można ich po prostu wyrzucać do zwykłego kosza na makulaturę. Nikt również nie będzie darł na malutkie kawałki ton dokumentów, ani nie zacznie ich niszczyć w biurowej niszczarce. Musimy do tego wynająć konkretną firmę, z którą podpiszemy umowę i ta zniszczy każdy z niepotrzebnych już dokumentów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*