W jaki sposób właściwie przygotowywać kawę?

Wiele osób nie jest w stanie sobie wyobrazić początku dnia bez wypicia filiżanki pysznej kawy. Z całą pewnością jest to jeden z najbardziej popularnych napojów na całej kuli ziemskiej. Smak i aromat kawy zależy nie tylko od jej gatunku, ale także od urządzenia, w którym jest przygotowywana. Jakiego rodzaju urządzenia do parzenia kawy znaleźć można w sklepach?

Sklepy oferują fanom kawy wiele różnorodnych akcesoriów do jej parzenia. Wśród nich wielką popularnością cieszą się ekspresy typu Moka. Wśród tych urządzeń uwagę przyciągają kawiarki produkowane przez

espresso

Autor: Jessica Spengler
Źródło: http://www.flickr.com

firmę Bialetti. Pierwsza kawiarka Baletti została wprowadzona do sprzedaży jeszcze w latach trzydziestych minionego stulecia. Kawiarka Bialetti pozwala otrzymać mocny i naprawdę aromatyczny napój. Kawiarki Bialetti oferowane są w przeróżnych wielkościach. W tych najmniejszych można zaparzyć dwie filiżanki espresso, ale są i takie, w których przyrządzimy aż sześć filiżanek – kawiarka bialetti – tutaj.

Jeszcze innym sposobem przygotowywania kawy jest wykorzystanie urządzenia , które działa na zasadzie podobnej do ekspresu przelewowego. Zrobione ze szkła kolby mające kształt klepsydry dostępne są od roku 1941. Wynalazcą tego niezwykle prostego urządzenia do przyrządzania kawy był Peter Schlumbohm. Obecnie są produkowane przez amerykański koncern Chemex Ceniony przez klientów Chemex proponuje te urządzenia w rozmaitej wielkości, wszystkie są wyjątkowo funkcjonalne, charakteryzuje je bardzo nowoczesne wzornictwo.

Wśród akcesoriów do przyrządzania kawy bez wątpienia na uwagę zasługują ekspresy przelewowe. Woda, która zaparza kawę osiąga temperaturę mniej więcej dziewięćdziesiąt pięć stopni. Dzięki temu uzyskujemy kawę o wybornym smaku i silnym aromacie. Co więcej, nie dostrzeżemy w niej fusów.

Ekspresy przelewowe są bardzo popularne, kawa zaparza się tylko przez kilka minut.

Poświęć chwilę i sprawdź tu (https://www.cafepanamera.com/) analogiczne informacje na ten temat – one z całą pewnością Cię zainteresują, więc nie czekaj za długo:)

Na ich bardzo dużą popularność wpływa również stosunkowo niska cena. Swoich fanów mają również ekspresy ciśnieniowe. Przygotujemy w nich nie tylko znane od dawna espresso, ale również kawę latte lub cappuccino. Do wyboru mamy ekspresy ciśnieniowe przeznaczone do zabudowy, wolnostojące, automatyczne oraz ręczne. Niestety, dobry ekspresy domowe ciśnieniowy jest drogi, dla wielu osób cena doskonałej jakości ekspresów jest zbyt wysoka. Wybór urządzenia do przyrządzania kawy w wielu przypadkach zależy więc od posiadanych możliwości finansowych.