Sprawdzona możliwość na samodzielne robienie papierosów.

Palenie papierosów jest koszmarnym nałogiem, jaki rujnuje nie tylko nasze finanse, lecz przede wszystkim zdrowie. Skoro jednakże nie zdołamy rozstać się z naszym uzależnieniem, istnieje okazja, by wydać na nie mniej pieniędzy. Taką sposobność zapewnia nam własnoręczne wytwarzanie papierosów.

Trafika to sklep dog sport w jakim nabywamy przeróżnego gatunku tytoń, bibułki do papierosów i pozostałe dodatki niezbędne do ich produkcji (bibułki). Skręcane papierosy z nabywanego w trafice osobno tytoniu i gilz mogą być tańsze o ponad połowę od paczki nabywanej w kiosku. W większym miastach nie ma kłopotów z ich wyszukaniem, nawet niektóre kioski prowadzą sprzedaż paczkowanego tytoniu. Jeżeli jednak w okolicy nie ma trafiki, jest możliwość zamówić całość przez internet.

palenie, papieros

Autor: Pikku-Mikko
Źródło: http://www.flickr.com

Tytoń wyszukamy pod rozmaitymi markami, ilościami i smakami. Reguła pierwsza, to nie iść na ilość i najmniejszą cenę. Najtańsze tytonie są po prostu niedobre i bardzo ciężkie. Nie warto kupować dużych toreb tytoniu, bo szybko się wysusza i rozkrusza, a w tej formie wytwarzanie papierosów z niego jest prawie nierealne.

Do zrobienia papierosów przydatna okaże się nabijarka. Jest to narzędzie do upychania tytoniu do gilz. Ceny owego urządzenia są rozmaite, zależne od materiału z jakiego są stworzone. Nabijanie potrzebuje pewnej biegłości, jaką osiągamy po pewnym czasie. Przyrządzanie papierosów w ten sposób zajmuje trochę czasu.

Potrzebne do zrobienia papierosów są oczywiście filtry. Istnieją trzy długości filtrów, typowe, maxi, również extra long. Skonstruowane z najwyższej jakości tworzyw filtry acetatowe dają gwarancję lepszej filtracji (Bista Standard), a co za tym idzie, bardziej wyraźnego smaku palonego tytoniu.

papierosy

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
Przy osobistej produkcji papierosów na pewno przyda się papierośnica.

Interesuje Cię prezentowany tekst? Jeśli tak, to zobacz ten unikalny serwis www. Przeczytasz w nim wiadomości, które okażą się dla Ciebie wartościowe.

Najłatwiej kupować typową z metalu odmianę, jednak są również skórzane i kolorowe. Różnią się objętością i ceną. Bardzo pomocne będzie także stosownej wielkości pudełko. Służy do składowania nabijarki i tytoniu, oraz przygotowywania w nim papierosów, zwłaszcza na początku przy robieniu ich, można porządnie nabałaganić. Trzeba mieć na uwadze że zarówno papierosy robione ręcznie jak również kupowane w sklepie krzywdzą i najlepszym rozwiązaniem jest pozbycie się nałogu.