Dlaczego oryginalne tusze są takie kosztowne i czy zamienniki zawsze są złe?

Większość posiadaczy drukarek atramentowych wie, że udany wydruk zależy od trzech najbardziej istotnych spraw: rodzaju konkretnej kopiarki, typu papieru oraz oczywiście konkretnego tuszu.

2 ostatnie czynniki są w dużym stopniu określane przez pierwszy warunek, czyli rodzaj narzędzia.
laptop w pracy

Autor: Barn Images
Źródło: http://www.flickr.com
Zazwyczaj z dwoma pierwszymi czynnikami możemy poradzić sobie bez najmniejszego kłopotu, tak w wypadku tuszu, często stoimy przed wyborem, czy wybrać drogi firmowy tusz, czy też lepiej będzie wykorzystać kartridże wypełnione przez podmioty obce lub nawet osobiście przez nas.

Te informacje pochłonęły Cię kompletnie? Jeśli tak jest, to przeczytaj więcej tutaj danych na pozostałych stronach – znajdziesz je, klikając w odnośnik poniżej.

Wybór danej ścieżki ma zazwyczaj bardzo duży wpływ na końcową jakość druku. W wielu wypadkach wybór jest dokonywany mając na względzie przeznaczenie naszych wydruków. Jeżeli drukarkę wykorzystujemy jedynie w celach amatorskich, to przeważnie zupełnie wystarczające będą zasobniki tańsze. Jeżeli jednak prowadzimy jakąś spółkę lub często wysyłamy pisma do jakichś urzędów lub faktury, o wiele lepiej byłoby się zdecydować na kartridże firmowe.

kartridże

Autor: Quinn Dombrowski
Źródło: http://www.flickr.com
Należy pamiętać, że ich trwałość jest zazwyczaj o wiele większa, niż takich napełnianych w amatorski sposób.

Czy dodatkowe wiadomości dotyczące poruszanej tutaj sprawy byłyby dla Ciebie pomocne? Jeżeli tak, kliknij ten link – to wiarygodne informacje.

Z drugiej strony na cenę oryginalnych przedmiotów wpływają nie jedynie koszty produkcji, lecz również między innymi kampanii reklamowych czy badania technologiczne. Z innej strony zakupując mniej kosztowne zamienniki teoretycznie moglibyśmy trafić na takie, które będą bardziej wydajne, niż produkty firmowe.

Istotna jest umiejętność rozeznania się w dostępnej ofercie, przeznaczenie własnych wydruków i naturalnie budżet, jaki mamy na zakup tuszu. Jeżeli nie chcielibyśmy mieć kłopotów z rozlewającym się tuszem, musimy kupić tusz oryginalny.