Jakie ryzyko jest związane z kupnem opon używanych? Czy opłaci się zdecydować na tego typu zakup?

Zakup ogumienia do samochodu to z reguły spory wydatek. Gdy nadchodzi czas zamiany opon na takie odpowiednie na zimę, a my wiemy, że stare już już się nie nadają, to zdarza się, że rozważamy zakup takich używanych.

bielizna - ogląd

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
Czy warto nabywać używane opony? Z jakim ryzykiem jest związana taka decyzja?
Rzeczą, jaka nęci kierowców, jeśli chodzi o kupno używanego ogumienia jest z pewnością mniejszy koszt. Nie ma się co dziwić, że tego typu rozważania są brane pod uwagę, jeśli mówimy o oszczędności rzędu połowy ceny, jaką normalnie wydalibyśmy na nowe opony (najtańsze opony rolnicze sprzedam) o nowych oponach. Natomiast z pewnością trzeba się nad takim rozwiązaniem zastanowić. Ryzykowne może okazać się chociażby to, że maksymalny gdy mowa o bezpieczeństwie wiek, do jakiego opony mogą być eksploatowane, to pięć lat. Po tym czasie niekoniecznie będą zachowywały wszystkie właściwości.zobacz pod linkiem fotele do pedicure fotele do pedicurePoza tym, duże znaczenie ma również sposób przechowywania opony, jak też sama eksploatacja. Opony mogą mieć mało lat, jednak mogą nie być w dobrym stanie na skutek nieodpowiedniej eksploatacji. Trzeba w związku z tym sprawdzić te informacje nim wybierzemy ich kupno.
nowe opony

Źródło: pixabay.com
Nabywając używane ogumienie dobrze jest sprawdzić bieżnik. Nowe opony posiadają bieżnik głęboki na mniej więcej 8-10 mm. Natomiast z czasem bieżnik robi się coraz płytszy, co skutkuje słabszym trzymaniem się nawierzchni, a co za tym idzie zagrożeniem dla ludzi jadących autem więcej na stronie. Następnym zagrożeniem jest także nierównomierne zużycie bieżnika, jak również innego typu uszkodzenia, jakich tak na dobrą sprawę często nie zobaczymy gołym okiem. Mogą one wyjść po czasie już w trakcie użytkowania.

Z tego względu z pewnością opłaca się dobrze obejrzeć opony nim zdecydujemy się na zakup, choć tak na dobrą sprawę największą pewność i spokój mamy wtedy, kiedy wybierzemy opony nowe.