Wybór przenośnego komputera osobistego. Jakie właściwości powinien posiadać nasz wymarzony komputer. Na co powinniśmy zwracać uwagę podczas wybierania sprzętu.

Przed podjęciem decyzji o kupnie nowego komputera przenośnego trzeba chwilę się zastanowić jakie cechy powinien posiadać nasz sprzęt i zadać sobie kilka podstawowych pytań, które pozwolą nam ocenić co nam się przyda.

Budynki

Autor: Yosuke Watanabe
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy wybieramy laptopa pierwszą decyzją jaką powinniśmy podjąć jest to czy komputer będzie miał zainstalowany system operacyjny. Ta decyzja jest istotna z tego względu, że rynek jest pełny bezpłatnych systemów operacyjnych takich jak linux, które umożliwiają nam wykorzystanie w pełni możliwości laptopa – jednakże nie są one tak intuicyjne i proste w obsłudze jak płatne systemy. Jeśli jednak zdecydujemy się na system operacyjny windows warto pamiętać, że licencja na system operacyjny będzie kosztować więcej jeśli kupimy ją bez sprzętu. Licencja zainstalowana u producenta kosztuje mniej, ale jest przypisana do jednego komputera. Nie zostanie ona udostępniona na płycie, ponieważ od razu zostanie zainstalowana na dysku twardym. Nie otrzymamy też faktura do paragonu.Dobranie marki laptopów czasem jest zależne od miejsca zamieszkania, co definiować można jako zachowania kulturowe.
Powinno się także poważnie i gruntownie rozważyć to do jakich celów będziemy używać komputera i czy będzie to komputer biznesowy czy biurowy. Przed zakupem nowego sprzętu warto też sprawdzić czy laptop posiada taką część jak napęd CDDVD albo Blu-Ray.

Jeśli planujemy komunikować się z komputera poprzez przeróżne komunikatory warto kupić laptopa z mikrofonem oraz kamerą. Nie zapominajmy o tym, aby od sprzedawcy zabrać faktura do paragonu, co pozwoli nam bez kłopotu zwrócić laptopa na gwarancji do serwisu bez dodatkowych problemów.