Jak robić wydruki, żeby było to opłacalne? Jaki typ druku okaże się najlepszy?

Jaka istnieje różnica pomiędzy normalnym drukiem offsetowym a drukiem cyfrowym? Podstawowa różnica polega głównie na rozkładzie kosztów, ponieważ koszt druku arkusza metodą cyfrową jest wyższy niż koszt klasycznego drukowania. Do tego, cena wydruku tylko trochę ulega zmianie wraz z rosnącym nakładem.

Co to jest druk cyfrowy? Bardzo charakterystyczną cechą tego wydruku jest fakt, iż materiały, jakie są przeznaczone do druku dostarczane są do urządzenie w postaci danych komputerowych, przez co jest możliwy druk bezpośredni. Dzieje się tak, bo nie ma formy drukarskiej, co oznacza, iż obraz tworzony jest od razu w maszynie cyfrowej, tam, gdzie rozpoczyna się druk. Drukarnia, która w swojej ofercie chce mieć sporo zleceń, na przykład na foldery reklamowe musi coraz częściej korzystać z druku cyfrowego.

Źródło – drukarnia cyfrowa chorzow

przycisk drukowania

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo popularną oraz wykorzystywaną metodą tego typu wydruku jest elektrofotografia, gdzie komputer steruje wiązką laserową, która prześwietla naładowany elektrostatycznie cylinder. Tak utworzony obraz na cylindrze traktowany jest proszkiem, on następnie przenoszony jest na podłoże a za sprawą dużej temperatury wtapia się w nie. A co to jest druk offsetowy? Tego typu druk odznacza się tym, iż koszty pojedynczego arkusza są bardzo małe. Do tego, spore są koszty przygotowania od początku produkcji. Trzeba przygotować blachy do każdego koloru osobno, narządzić maszynę jak i zadać farbę. Tak więc rentowność takiego druku ma miejsce wtedy, gdy te koszty możemy trochę obniżyć poprzez rozłożenie ich na ilość wydruków. Taki druk to inaczej przemysłowa odmiana wydruku płaskiego, w którym obraz przenosi się z płaskiej formy drukarskiej na podłoże za pomocą cylindra obciągniętego gumą.

Sądzisz, że opisane informacje są godne uwagi? Świetnie, zatem z pewnością szczegóły tutaj (https://adiuva-med.pl/sprzet-ortopedyczny/) umieszczone również Cię zaciekawią.

Są dwa rodzaje druku offsetowego: arkuszowy oraz rolowy.

Ten pierwszy typ polega na rozprowadzeniu na arkusz farby offsetowej o dość wysokim stopniu lepkości, a następnie utrwalaniu jej przez przesiąkanie oraz polimeryzację. Który wydruk dobrze jest wybrać? Nie ma jednej odpowiedzi.

Jeśli szukasz zajmujących wiadomości na omawiany temat, to z pomocą przyjdzie Ci ta polecana strona (https://www.robak.konin.pl/), na której przeczytasz informacje, które Cię zaciekawią.

Druk cyfrowy jest świetny tam, gdzie nakłady są tak niewielkie, że nie warto stosować druku tradycyjnego. I na odwrót, druk offsetowy jest idealny przy nakładach większych, co najmniej kilkuset sztuk jednego wzoru, a także przy arkuszach większych niż rozmiar A3.