Jakiego rodzaju książki kupować dla dzieci?

Książki są to nadzwyczaj ważne a także wartościowe podarki, jakie nigdy się nie zestarzeją.
Trwa wSPAniała akcja: Cała Polska czyta dzieciom, jednak brak jest danych, co czytać maluchom w rozmaitym wieku, jak długo powinniśmy czytać, jakiego rodzaju lektury podobają się pociechom itd.

koszyk na polana

Autor: Blomus
Źródło: Blomus
Promowanie czytania sprawiło, iż pojawiły się na rynku księgarskim piękne i wspaniale wydane książki dla dzieci, jest ich tak dużo, że wybór jest ciężki. Czym pokierować się więc podczas wyboru książki – prezentu?
Dzieci w wieku 3 lata nie są w stanie dość długo słuchać odczytywania, preferuje relacjonowane historie. Bardziej ciekawią się chudymi książeczkami z niedużą ilością tekstu, ale za to zawierającymi kolorowe ilustracje. Maluchy w wieku pięciu lat domagają się co prawda odczytywania znanych książek, ale też interesują się nowymi. Umieją dłużej skupić uwagę w czasie czytania (dłużej niż kwadrans), nierzadko przerywają zadając pytania o sens wyrazów lub prosząc o ponowne przeczytanie jakiegoś z fragmentów, wybuchają donośnym śmiechem, komentują – są czynnymi odbiorcami przekazów. Lubią naturalnie bajki, lecz zaczynają preferować poniektóre z nich – o poczwarach, duchach, dinozaurach itd.

Jeśli bardzo intryguje Cię analizowana tutaj sprawa, poza tym koniecznie zobacz tekst w serwisie (https://magicplay.pl/) omawiającym zbliżone tematy.

Chłopcy nagminniej dopominają się o baśnie czy też książeczki o rycerzach, wojnach, dziewczynki przeżywają historie księżniczek, wymyślają sposoby ucieczek z bastei itp.

Wszystkie dzieci chętnie słuchają bajek o zwierzętach i zaczynają prosić o bajki o innych dzieciach.

Jeśli ten wpis wzbudza Twoją ciekawość, kliknij tu oraz ponadto zdobądź więcej informacji (http://www.spoiwex.pl/produkty-hydrauliczne-spoiwo-drogowe-drohart-normalnie-wiazace), które również są warte zauważenia.

Maluchy porównują się z bohaterami bajek, wymyślają inne sposoby zachowań w analogicznych sytuacjach.