Czego możemy się dowiedzieć po rozwiązaniu zadań psychologicznych?

W naszym bieżącym życiu jest wiele okoliczności, które mogą mieć niekorzystny wpływ na naszą psychikę. Naturalnie nie musiałoby to od razu symbolizować jakiejkolwiek psychicznej dolegliwości, ale nie oznacza to, że profesjonalna pomoc psychologa nie mogłaby być niezwykle przydatna.
Należy tu rozróżnić kilka określonych specjalności, w których może pracować psycholog.

sklep z ciuchami

Autor: Joshua Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Może on udzielać wskazówek dotyczących aktualnych problemów życiowych. Psycholog (p-w – terapia dda wrocław) kliniczny zajmuje się osobami chorymi na jakąś, często ruchową dolegliwość, z którą sobie zwyczajnie nie mogą poradzić. Psychoterapeuta z kolei nie udziela wskazówek, a wyłącznie dopomaga w samodzielnym rozwiązaniu jakiegoś kłopotu, który zazwyczaj jest związany z jakimś nałogiem. W odnalezieniu skutecznego wyjścia z jakiegoś kłopotu mogą być wykorzystywane testy psychologiczne. Są one stworzone dla osób z różnego typu problemami. Przykładowo istnieje test dla młodych osób, które wychowują się w rodzinie z problemem alkoholowym. Ten test (o skróconej nazwie CAST) jest wykorzystywany do identyfikowania tego typu osób i składa się z 30 pytań, na które należy odpowiedzieć wyłącznie „tak” albo „nie”. Może być przeprowadzany u osób w wieku powyżej 9 lat.
Obecnie często wykorzystywanym testem jest taki, który pomocny jest przy identyfikacji uzależnienia od internetu. Innym popularnym testem bywa test na to, czy konkretna osoba cierpi na bezsenność.

Ponadto są różne skale, które pomagają stwierdzać przeróżne przypadłości albo cechy charakteru. Ciekawym przykładem może być skala obsesji kompulsji. Inną skalą jest skala depresji Becka.w witrynie karma dla seniora karma dla senioraJest ona zdecydowanie jednym z najpowszechniej wykorzystywanych narzędzi. Składa się z 21 pytań.