Sklep z zabawkami, czyli miejsce, gdzie kupisz kształcący podarek dla malucha

Współcześnie dzieciaki mają do dyspozycji tak wiele zabawek, że momentami nie wiedzą, czym się bawić w trochę za długie, zimowe wieczory. Kiedyś dziewczynki i chłopaki były zmuszone wykorzystywać do igraszek nawet te najbardziej prymitywne przedmioty, z patyczkami na czele, i być może dzięki temu dzieci stawały się bardziej kreatywne. A w jakim stopniu teraz dziecięca inteligencja bywa zagrożona? Odpowiedź na to pytanie pozostawmy psychologom, a my zajmijmy się jedną z bardziej interesujących zabawek łatwo dostępnych na rynku, a mianowicie lego movie.

klocki lego na prezent

Autor: pangyuliu
Źródło: http://www.flickr.com
Klocki lego są marzeniem wielu maluchów. Staje się tak zapewne dlatego, że takie zabawki składają się z mnóstwa różnokolorowych części, które można ze sobą łączyć bez ograniczeń i w wielu unikatowych kombinacjach. A poza tym klocki obrosły już w taką sławę, że na sam dźwięk słów lego movie nawet dorosłym szybciej walą serca. Dlatego też ta właśnie zabawka jest coraz częściej wybierana na podarunek na imieniny dla chrześniaka.

Te klocki lego są wytwarzane w dwóch liniach: dla chłopaków i dla dziewczynek.

Jeśli stworzony tutaj wpis zajął Cię i masz ochotę na więcej, to na pewno spodoba Ci się link do witryny wino z nebbiolo , gdzie znajdziesz sporo treści.

Chłopców zainteresują modele tematycznie związane z następującymi zagadnieniami: budownictwo, policja czy promy kosmiczne. Natomiast dziewczynki będą zauroczone domkami dla lalek lub dobrze wyposażoną kuchnią. Można także próbować poszukać uniwersalnych zestawów, które zainteresują małych przedstawicieli obu płci – edukacja (rozwinięcie tematu: https://super-edu.pl/o-nas) (np. szkolna klasa bądź pracownie biologiczne) i eskapady (przedział sypialny w pociągu, stacja kolejowa).

Szkraby, które otrzymały na imieniny lego movie wprost będą w siódmym niebie. W skrajnych przypadkach być może nawet nie będą chciały po dobranocce pójść do łózka. A już na pewno pochwalą się w przedszkolu, że na imieniny dostały od chrzestnego odlotowe klocki. A wtedy koleżanki i koledzy zażyczą sobie podobnego podarku na zbliżającą się gwiazdkę.

Takie klocki częściowo uszczęśliwią także rodziców. Zawsze to lepszy upominek niż tabliczka czekolady i pięćdziesiąta w kolekcji gra komputerowa. Bądź co bądź takie klocki rozwijają umiejętności manualne oraz przyczyniają się w ten sposób do normalnego rozwoju przedszkolaka. Jedyne co może denerwować, to sytuacje, w których niepozorne, kolorowe elementy zaczynają się gubić, a później znajdywać np. w kuchennej półce, czyli w najmniej spodziewanym miejscu.