Palisz tytoń? Przekonaj się, jak możesz oszczędzić nieco pieniędzy!

W dzisiejszych czasach naprawdę sporo ludzi ma nałóg papierosowy. Najczęściej zaczynamy popalać w sytuacjach stresowych albo zwyczajnie ze znajomymi na imprezach i chociaż początkowo wydaje się, iż to nic poważnego jednak po pewnym czasie okazuje się, że nie możesz się obejść bez jednego lub dwóch papierosów dziennie.

papieros

Autor: Pikku-Mikko
Źródło: http://www.flickr.com
Na dodatek z czasem nasz organizm domaga się coraz większych dawek nikotyny, przez co zaczynamy popalać jeszcze więcej – z pewnością znasz kogoś, kto pali co najmniej dwie paczki papierosów dziennie. Jeśli kiedykolwiek paliłeś, na pewno wiesz doskonale, jak dużo kosztują papierosy i jak gigantyczne pieniądze potrafią przeznaczyć na ich kupno palacze. Jeżeli Ty także palisz, zdecydowanie zastanawiałeś się co najmniej raz, jak ograniczyć ilość wydawanych na papierosy pieniędzy. Oto kilka naszych wskazówek.

Jeżeli palisz naprawdę sporo, niewątpliwie najlepszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy będzie własnoręczne skręcanie papierosów. Na początku będziesz musiał jednak trochę zainwestować w niezbędne akcesoria, takie jak choćby gilzy czy też przykładowo nabijarka do papierosów, jednakże z czasem zauważysz, że naprawdę dużo dzięki temu oszczędzasz Czego więc będziesz potrzebować? Przede wszystkim potrzebne Ci będą gilzy (przejdź do strony), czyli cienkie bibułki, w które będziesz zawijać tytoń. Pamiętaj, iż praktycznie każdy gilzy producent ma gilzy, które trochę różnią się od siebie – dlatego powinieneś wypróbować różnych aby móc wybrać te ulubione. Na dodatek oczywiście niezbędny jest Ci tytoń – tutaj masz naprawdę spory wybór pośród różnego rodzaju marek i smaków. Dodatkowo kupując tytoń z zaufanego źródła masz gwarancję, że jest on niewątpliwie wyższej jakości niż ten znajdujący się w tradycyjnych papierosach.

papieros, książka

Autor: Pikku-Mikko
Źródło: http://www.flickr.com
Niezbędne Ci będą również filtry do papierosa i to praktycznie tyle. Oczywiście możesz kupować różnego rodzaju dodatkowe gadżety jak dla przykładu nabijarka do papierosów, jednak nie są one niezbędne. Jeśli chcesz tylko zaoszczędzić pieniądze, wówczas zorientuj się, jaki jest najlepszy gilzy producent, kup od niego gilzy wybierz tytoń o ciekawym smaku oraz peleciarka dobierz do tego filtry, które będą zatrzymywać chociaż część rakotwórczych i szkodliwych związków.

Jeżeli zastosujesz się do naszych rad, z pewnością już po paru tygodniach zauważysz ogromną różnicę w ilości pieniędzy w swoim portfelu!