Czy pozyskiwanie i stosowanie energii gazowej jest bezpieczne?

Do codziennego funkcjonowania niezbędna jest nam jakiegoś rodzaju energia, za pomocą której moglibyśmy korzystać z ogrzewania, paliw czy innych gałęzi przemysłu.

Energię można pozyskiwać z różnorodnego rodzaju źródeł, również tych naturalnych.
Pies ze smyczą

Autor: marneejill
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie jedną z najpopularniejszych rodzajów jest energia(zobacz czujniki temperatury) gazowa, jaka jest produkowana w specjalnych elektrowniach gazowych. Posiadają one m.in. turbinę gazową, wytwornicę pary czy też generator. Uznaje się, że tego typu typ elektrowni, ma więcej plusów niż elektrownie cieplne, zatem takie, które napędzane są przy pomocy węgla brunatnego albo kamiennego. Podstawową korzyścią użycia takiego paliwa jak gaz, jest brak tworzenia znacznych ilości toksycznych substancji chemicznych, gdyż ich produkcja jest bardzo zmniejszona. Wykorzystywany w takich elektrowniach gaz, jest taki sam jak gaz, który jest wykorzystywany przez ludzi w domach. Przy użyciu tego paliwa nie jest wytwarzana sadza, popiół czy też dym. Przeciwnie: mówi się, że gaz ziemny to najczystsze paliwo kopalne, które jest stosowane przez człowieka.
Główną wadą elektrowni gazowych jest natomiast fakt, że stosują one tzw. nieodnawialne źródła energii. Znaczy to to, że kiedyś perspektywie zwyczajnie ich zabraknie oraz konieczne będzie wynalezienie nowego rozwiązania. Kolejnym minusem jest stosunkowo wysoka cena gazu ziemnego, a to oznacza wysokie wydatki użytkowe dla końcowego klienta.

Poza tym mówi się, że energia gazowa jest niezwykle groźna dla człowieka, jednak trzeba pamiętać, że przy stosowaniu odpowiednio wcześniej dużych środków bezpieczeństwa, praca elektrowni gazowych jest bezpieczna tak dla natury, jak i dla ludzi.

Przejdź do opisu, który jest pod tym linkiem i czytaj więcej płyty poliwęglanowe na ten temat, który najwidoczniej Cię zainteresował. Nie zwlekaj!

Spoglądając na wady i zalety można by stwierdzić, że to energia przyszłości.