Spóźniony lot: odszkodowanie, rekompensaty lotnicze

Coraz więcej osób korzysta z przewozu lotniczego. Jest to bowiem nadzwyczaj szybki sposób przemieszczenia się na większych odległościach. Niestety, tak jak w różnych środkach przewozu, tutaj także zdarzają się spóźnione, albo odwołane loty.

Zgodnie z przepisem unijnym, pasażerowie posiadają prawo do osiągnięcia od przewoźnika powietrznego odszkodowania lotnicze, kiedy ich lot z winy linii lotniczej, został opóźniony ponad 3h, anulowany, czy też gdy odmówiono nam przyjęcia do samolotu z powodu sprzedania większej ilości biletów niż dostępnych miejsc na pokładzie samolotu.

Spodobała Ci się ta informacja z www (https://www.ambro.pl/przewoz-aut-osobowych-z-belgii)? Jest nam niezwykle miło. Oczywiście pragniemy zachęcić Cię do przejrzenia następnego wątku o tym samym temacie.

Przepis ten, obowiązuje we wszystkich państwach członkowskich UE, a wobec tego także w Polsce.

lądowanie samolotu nocą

Autor: Ge.Ne
Źródło: http://www.flickr.com

Odszkodowania lotnicze nie będą nam przypadać, gdy zwłoka, lub odwołanie lotu nie powstało z winy przewoźnika wyłącznie różnych, zewnętrznych powodów. Przykładem tych wypadków może być np. protest personelu naziemnego lotniska, nagłe i drastyczne załamanie aury na trasie planowanego przelotu lub przekształcenie trasy lotu ze względu na powstałe niespodziewanie zdarzenie.

Przejdź na kolejną stronę – tam oczekuje na Ciebie bieżący wpis nowego działu. Opracowaliśmy go dla Ciebie z radością.

Dla nakazów rozporządzenia nie ma żadnego znaczenia, czy podróżujemy linią rejsową tradycyjną, nisko budżetową, czy być może był to wakacyjny przelot charterowy. Przepis jest w tym aspekcie homologiczne dla wszelkiego rodzaju lotu.Wysokość odszkodowania o jakie zdołamy się ubiegać mieści się w granicach od 125 do 600 euro na osobę.Zgłoś się po pomoc do firmy O tym jak wysokie przypada nam odszkodowanie za opóźniony lot decyduje kilka czynników. Przede wszystkim odległość którą mieliśmy przebyć w trakcie zamierzanego lotu. Im jest ona większa, tym większa jest suma rekompensaty. O zadośćuczynienie za lot, który był opóźniony zdołamy ubiegać się w przeciągu 2 lat od dnia kiedy przewoźnik miał wykonać, albo zrealizował kiepską usługę.

W stosunku od długości przewidywanego lotu, także zwłoki możemy również posiadać prawo do napojów, pokarmów, komunikacji, a w razie konieczności także do noclegu. Jeśli przewoźnik zaproponował nam opcjonalny lot w pokrewnym terminie, suma odszkodowania może zostać pomniejszona o połowę. Przebieg pozyskiwania zadośćuczynienia jest względnie łatwy. Dowiedz się więcej na