Dlaczego zapachy tak wpływają na nasze samopoczucie? Na czym polega aromaterapia?

Eteryczne olejki są dość często używane w aromaterapii, ale nie tylko. Środki z olejkami eterycznymi nie tylko odpowiadają za pielęgnację, ponieważ ich naturalne aromaty rewelacyjnie wpływają na nasze samopoczucie.

zapach jaśminu
Każdy to doceni, tak więc najkorzystniej zdecydować się na takie olejki w kąpieli lub w trakcie masażu.
aromaterapia

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Aromaterapia to bez wątpienia wSPAniałe, pachnące ziołami i kwiatami olejki eteryczne. Obecnie jednakże aromaterapię możemy przenieść do swojego domu, ponieważ takie cudowne olejki znajdują się w płynach do kąpieli, balsamach do ciała czy żelach do mycia twarzy. Lecznicze olejki eteryczne najłatwiej pozyskać z różnorodnych części roślin, istnieje zapach jaśminu, (sprawdź zapach jaśminu) korzeni czy nasion. Każdy z nich odznacza się właściwościami antyseptycznymi, pewnie z nich orzeźwiają, zachęcają do działania, ulepszają nastrój, działają odprężająco.
Jeszcze następne z nich pomagają w zasypianiu, doskonale łagodzą różnorodne bóle, są afrodyzjakami. Jak wiec widać, wybór jest bardzo duży i właściwie od nas jest zależne, jaki stan planujemy wywołać. Kąpiel to najbardziej przyjemna forma aromaterapii, jaka ma wpływ na nasze wszystkie zmysły, gdyż ciepła woda (membrany filtrujące wodę) powoduje, iż aromat jest naprawdę intensywny. Dzięki temu możemy dodać sobie energii czy delikatnie rozluźnić ciało. Olejki, jakie dodawane są do preparatów do kąpieli, nie rozpuszczają się w wodzie, więc cały czas unoszą się na jej powierzchni. Zobacz również .
Olejki są również perfekcyjne do masażu.

Za pomocą olejków eterycznych jesteśmy w stanie połączyć plusy fizykoterapii z korzyściami, które płyną z wdychania i wcierania przez skórę takich esencji. Perfekcyjnie rozluźniają mięśnie, ulepsza się również krążenie krwi.